HydroFlex 900г

1.760 ден

 

Нутритивни вредности:

  • – Сервирање по доза: 26гр (од прилика 2/3 дозерки).
  • – Сервирања во пакување: 35сер (900гр) / 77сер (2кг)
Вредности по доза: на 100гр на 26гр на 39гр
Енергија 407,3Кцал/1721Кј 105,8Кцал/447,4Кј 158,8Кцал/671,1Кј
Протеин 77,50гр 20,15гр 30,22гр
Јаглехидрати 6,80гр 1,76гр 2,65гр
-од кои шеќери 2,90гр 0,75гр 1,13гр
Масти 7,50гр 1,95гр 2,92гр
-од кои заситени масти 3,30гр 0,85гр 1,28гр
Влакна 1,30гр 0,33гр 0,50гр
Содиум 0,17гр 0,04гр 0,06гр
Калциум 276мг(34,5%РДА*) 71,7мг(8,9%РДА*) 107,6мг(13,4%РДА*)
Фосфор 220мг(31,4%РДА*) 57,2мг(8,1%РДА*) 85,8мг(12,2%РДА*)
Амино киселински состав на 100гр
Л-Леуцин                                                 6677мг Л – Треонин                                                   3888мг
Л-Изолеуцин                                          3452мг Л – Аланин                                                     2925мг
Л-Валин                                                    3600мг Л – Пролин                                                     6896мг
Л-Aспарагинска киселина                   5516мг Л – Тирозин                                                    2444мг
Л-Глутамин/ Глутаминска кис.        20372мг Л – Метионин                                                1291мг
Л-Серин                                                   4063мг Л – Цистеин                                                    1731мг
Л-Глицин                                                 2086мг Л-Фенилаланин                                             3177мг
Л-Хистидин                                             1431мг Л-Лизин                                                           4242мг
Л-Аргинин                                               2466мг Л-Триптофан                                                    558мг
† Непосочена дневна вредност.

%RDA* Препорачан дневен внес.

**Процентниот дневен внес е базиран на 2000 калории диета.

Забелешка: Нутритивните вредности и состојките можат да варираат во зависност од вкусот

 

 

 

 

Состојки:

Премиум Млечен Протеин составен од (Инстант Млечен Протеин Концентрат (снабден со  Бета – Лактоглобулин (BLG), Алфа – Лакталбумин (LALBA), Имуноглобулин (IG), Бовин Серум Албумин (BSA), Лактоферин (LF), Колострум (природно од млекото, Хидролизат млечен протеин Изолат, CFM млечен протеин изолат), Глутамин врзан со пептиди (од Хидролизат пченичен протеин), Какао (поради чоколаден вкус), Вкус, Засладувачи: Сукралоза, Ацесулфам Калиум.

НЕ СОДРЖИ АСПАРТАМ И ГМО СОСТОЈКИ!

Информации за алергени: Содржи млеко, пченица. Произведено во опкружување каде се произведуваат и млеко, јајца, соја, пченица, кикирики и лешници.

Употреба: Промешајте 26гр (од прилика 2/3 дозерки) во 150мл вода или млеко 1-2 пати на ден.

Професионални атлети: Промешајте 39гр (1 доза) со 200мл вода или млеко.

Предупредување:

Овој продукт не е создаден да дијагностицира, третира, лечи или да спречи било каква болест. Суплементите за исхрана не треба да се користат како замена за избалансирана и обилна диета.

Да не се прекорачува дневната препорачана доза.

Датата е запишана на самото пакување.

Да се чува на суво и ладно место.

Да се чува на страна од дофат на мали деца.