Impact Whey Isolate 2500g

4.490 ден

Impact Whey Isolate, 2500g

My Protein Impact Whey Isolate Vanilla flavour –Импакт протеин  од сурутка со вкус на ванила во пакување од 5кг и 2.5кгДодаток во исхрана во прашкаста форма со засладувач

Препорачана употреба Додадете 150мл вода или млеко во нашиот шејкер (колку помалку течност, толку погуст ќе биде шејкот). Потоа додадете 25г, протресете и конзумирајте. Да се конзумира 2-3 пати дневно.Забелешка: Советуваме сите дози да бидат измерени точно. Иако се трудиме да обезбедиме точен еквивалент користејќи ги за мерење нашите Мипротеин дозерки, тие претставуваат само приближна вредност и не се замена за користење на стандардизиран мерен уред.Да не се преминува одредената препорачана дневна доза. Производот е додаток во исхраната и поради тоа не треба да се користи како замена за разновидна исхрана и здрав начин на живот. Да се чува на ладно и суво место, надвор од дофат на деца.За алергени погледнете ги состојките наведени со задебелени букви. Произведено во капацитети кои исто така работат со јајца, глутен и нивни производи.Вкус на ванила: изолат од сурутка протеин (млеко) (91%), емулгатор (соја лецитин), какао прав, арома, засладувач (сукралоза) Доза за конзумирање – 1 дозерка (25г)Дози во цело пакување – 40 (1кг), 100 (2,5кг) Нутритивни информац

 

на 100г по доза *RI
Енергетска вредност 1578 kJ/372 kcal 395 kJ/93 kcal 5%
Масти 1.2г 0,3г 0%
од кои заситени масни киселини 0,8г 0,2г 1%
Јаглехидрати 2,1г 0,5г 0%
од кои шеќери 0%
Протеин 88г 22г 44%
Сол 0,49г 0,12г 2%
Просечно дневно внесување на возрасен (8400 kJ/2000 kcal)