,

Instantized BCAA 2:1:1 250 g

1.490 ден

Декларација

Polleo Sport Me F1rst Instantized  BCAA 2:1:1 250 gr Unflavoured – Ми Фирст Инстантизирани БЦАА амино киселини во размер 2:1:1 без вкус во пакување од 250 гр

5000 мг БЦАА аминокиселини на сервирање / Одлична растворливост, Лесна за мешање / Ултра инстантизирана / Без бои, презервативи и засладувачи / Клинички тестирана / Направена во ЕУ / Без ГМО / Без Глутен / 50 сервирања / Погодно за вегетеријанци / Пред,  За време или После тренинг или активност / Фирст Стандард за квалитет  Инстантизирана БЦАА во 2:1:1 размер Инстантизирани аминокиселини со разгранет ланец / Ако ги цените и верувате во вашите тренинзи и акивност, тогаш со гордост ви ги претставуваме нашите Инстантизирани БЦАА аминокиселини во разме 2:1:1 кои ќе ги комплиментираат вашите тренинг активности и вежби / Препорачаната дневна доза е 5 гр за достигнување на најдобрите резултати / Бидејки БЦАА аминокиселините неможат да бидат синтетизирани во човечкото тело тие мора да се внесат преку исхраната. Според некои истражувања , внесот на БЦАА аминокиселини, пред, за време на и по завршувате на вежбите или активностите придонесува до стимулација на синтезата на мускулен протеин, спречување на распад на мускулен протеин, намалување на штетата на мускулите предизвикана од вежби  и намалување на чувството на умор. / БЦАА е додаток во исхраната.Квалитет на кој можете да се потпрете

Просечни хранливи вредноси на 5 гр (% РИ*) 100 гр
Едно сервирање (5 гр)

Сервирања во едно пакување 50

Енергија 85 kJ / 20 kcal 1700 kJ / 400 kcal
иБЦАА 5 гр 100 гр
-од кои Л-Леуцин 2.5 гр 50 гр
-од кои Л-Изолеуцин 1.25 гр 25 гр
-од кои Л-Валин 1.25 гр 25 гр

*Референтен внес за просечна возрасна личност (8400 kJ / 2000 kcal)

Состојки: иБЦАА [Л-Леуцин, Л-Изолеуцин, Л-Валин; емулгатор (соја лецитин)]

Инстантизирани БЦАА аминокиселини во прав

Информации за алергени: Произведено во објект кој ги обработува производи кои содржат млеко, овес, пченица, јајца, целер, сулфити, риби,ракови и ореви.

Начин на употреба: Во 200 мл вода додадете 1 дозерка (5 гр), добро протресете и конзумирајте пред или непосредно по завршување на активноста.

Начин на чување: Да се чува на ладно и суво место, далеку од директна сончева светлина на температура под 25 степени.

Предупредување: Да не се надминува препорачаната дневна доза. Додатоците на исхрана не треба да се користат како замена за разновидна исхрана. Производот треба да се чува надвор од дофат на деца