ISO-XP 1 kg. – 40 порции

ISO-XP е ВИСОКО-ПРОТЕИНСКИ  производ и моментално е најчистиот и највисок квалитет изолиран протеин од сурутка, со само 0,1 гр лактоза на 25g порција.

Во суштина, не постои друг протеин на пазарот  што го надминува ова ниво на клинички протеини на сооднос 100g – со 23,4g протеини на 25g порција.

ISO-XP е идеален за секој што сака да го зголеми дневниот внес на протеини без дополнителни масти, јаглени хидрати или шеќери. ISO-XP треба да се меша со вода или обезмастено млеко за лесно мешање и одличен вкус.

Залиха:

Нема на залиха!

2.190 ден

Нема на залиха!

НУТРИТИВНИ ФАКТИ:

  • ·        0g ШЕЌЕР (во 25 гр порција)
  • ·        0g ЈГ. ХИДРАТИ (во 25 гр порција)
  • ·        0g ЛАКТОЗА (во 25 гр порција)
  • ·        0g СОЈА
  • ·        0 g МАСТИ (во 25g порција)
  • ·        БЕЗ ГЛУТЕН
  • ·        23.4g ПРОТЕИНИ (во 25 гр порција)
  • ·        ЛЕСНО СЕ МЕША
  • ·        ИЗОЛАТ ДОБИЕН ОД “Grass Fed Cows” (крави кои пасат на пасиште)
  • ·        ХАЛАЛ СЕРТИФИЦИРАН ПРОИЗВОД

 

УПОТРЕБА

Измешајте 1 лажичка (приближно 25g) со 200 мл вода или обезмастено млеко.

Користете 1-3 порции дневно, во зависност од Вашите протеински потреби.

ISO-XP брзо се апсорбира, така што оптималните времиња за негово користење се кога ви требаат протеини брзо. Можете веднаш по будењето пред појадок, и веднаш по вежбање. По тренинзите, многу спортисти земаат двојна порција (50g) бидејќи телото е во состојба да процесира поголема количина на протеини во својата осиромашена состојба.