-9%

KFD WHITE CHOCOLATE FLAVORED BUTTER WITH COCONUT – 1000 G

Овој производ е вкусно, протеинско бело чоколадо, зачинето со ароматичен кокос.

со 80% млечен протеин
лесно се нанесува на на леб и бисквити
протеинска додаток за правење слатки и десерти

Основата на путерот е концентрат на протеините од сурутка WPC 80, добиени од млеко и нерафинирано ладно цедено масло од кокос. Одржувањето на вистинските пропорции ни овозможи да постигнеме производ со идеална конзистентност, безмерно да се шири на омлети, сендвичи, колачи, а исто така совршено погоден за јадење директно од теглата.

Залиха:

Нема на залиха!

990 ден 1.090 ден

Нема на залиха!