L-Carnitine Drink 2000 mg 700 ml

Освежителен овошен пијалок без калории со 2000мг Л-карнитин по шише.

Употреба: 1 шише дневно, пред или за време на тренинг.

100 ден

 

Состав:

Доза за конзумирање: 1 шише (700мл)

Нутритивна табела На 700мл(1 сервирање) На 100мл
Енергетска вредност 0 kcal/kJ 0 kcal/kJ
Масти 0гр 0гр
-од кои заситени 0гр 0гр
Јаглехидрати 0гр 0гр
-од кои шеќери 0гр 0гр
Протеин 0гр 0гр
Сол 0гр 0гр
Брусница и лимон 161 мг 23 мг
Л-Карнитин 2000 мг 285,7 мг

Овој состав се однесува на вкусот: брусница/лимон.СОСТОЈКИ: Вода, регулатори на киселост: Е330/Е331, Л-карнитин, арома, конзерванси: Е202/Е211, концентрат од брусница и сок од лимон 0,5%, засладувач: Е955, бои: Е122/Е110.

Пакување: 700мл