L-CARNITINE GREEN TEA AktivLab 60caps

Л-Карнитинот Плус Зелен чај е комбинација на L-карнитин и екстракт лисја од зелен чај, кои содржат epigallocatechin gallate (EGCG).

Еден од клучните функции на L-карнитинот се состои во транспортот на долгиот ланец масни киселини во клетките. EGCG делува како силен антиоксиданс, што е 100 пати посилно од витаминот Ц и 25 пати посилен од Е. Л-карнитин GreenTea се препорачува на сите физички активни луѓе.

СОСТАВ:

  1.          L-карнитин
  2.          Екстракт од лисја од зелен чај (Camelia sinensis)

Едно пакување содржи: 60 ​​капсули.

1 капсула има тежина од 900 mg.

Препорачаната дневна доза: 2 капсули.

Да не се надминува препорачаната дневна доза. Производот не може да се користи како замена за разновидна исхрана.

Залиха:

Нема на залиха!

770 ден

Нема на залиха!