Levro Amino 10.000 300tab. – Kevin Levrone

Levro Amino 10.000 е напреден амино-киселински микс кој е развиен да ве снабди со максимална количина од концентрирани амино-киселини во најдобрите можни порции.

  •  – Максимална регенерација
  • –  Идеален амино киселински профил
  • –  Најдобрите состојки за градење на вашите мускули
  • –  Пет разни извори
  • –  300 таблети
Залиха:

Само 2 има на залиха!

1.090 ден

Само 2 има на залиха!

 • Levro Amino 10.000 е производ со највисок квалитет на амино-киселини и благодарение на својот перфектен профил, е еден од нај биодостапни амино киселински миксови на пазарот.Levro Amino 10.000 ја суплементира исхраната со амино киселини со разгранети ланци, есенцијални егзогени аминокиселини, и одбрани ендогени амино-киселини избрани да ги задоволат потребите на оние кои имаат тешки тренинзи! Амино киселините со разгранети ланци (БЦАА) што ги содржи Levro Amino 10.000 го олеснуваат брзиот опоравок на оптеретени мускули, со што можете да тренирате почесто, потешко и подолко од било кога до сега.Levro Amino 10.000  е идеален суплемент со амино киселините потребни за градење на чиста мускулна маса, и производство на системски протеини и многу други супстанци со физиолошки ефект, како дипамин и тироксин. Levro Amino 10.000 ве снабдува со амино киселини во нивните идеални пропорции, скоро веднаш во моментот кога ќе отечат, благодарение на брзата апсорпција од гастроинтестиналниот тракт, што ви овозможува позитивен азотен баланс. Levro Amino 10.000 е препорачан за сите оние кои се грижат за напредна суплементацја и за најважните аспекти на нивната исхрана. Levro Amino 10.000 е дизајниран од Кевин Леврон – легендата не може да згреши!
  Levro Amino 10.000. Додаток во исхраната. Амино киселинска формула во форма на таблети. Ја збогатува исхраната со амино киселини од 5 разни извори.
 • Дневен препорачан внес: 10 таблети дневно со голема количина на вода.Состав: Протеински премикс (хидролизирани говедски пептиди, протеински концентрат од сурутка( од млеко), хидролизиран суруткин протеински концентрат ОптиПеп(од млеко), хидролизиран казеин ПептоПро(од млеко), хидролизиран протеински изолат од сурутка Исолак(од млеко), агенс за нараснување (Е341, Е460), агенс против стврднување(Е470б,Е551).Начин на употреба:Испијте една порција (2 таблети) три пати на ден, наутро, 30 минути пред тренинг и после тренинг. Испијте голема количина на вода.

  Предупредување:Не го користете доколку сте алергични на било кое од соединенијата. Не ја порекорачувајте препорачаната дневна доза. Додадоците во исхраната не треба да бидат замена за разновидна исхрана. Не го користете доколку сте трудни или доите. Држете го надвор од дофат на деца. Чувајте го на ладно и суво место. Не го изложувајте на директна сончева светлина.