Levro LEAN 90 tab. – Kevin Levrone

Levro LEAN 90 tab. – Kevin Levrone е додаток во исхраната за сите што се грижат за постигнување и одржување на посно и извајано тело. Секоја капсула на Levro LEAN 90 tab. – Kevin Levrone содржи внимателно одбран состав на биоактивни супстанции, кои помагаат да се намали севкупната маса на телесните масти со забрзување на метаболизмот на мастите.

Залиха:

Има на залиха

1.190 ден

Има на залиха

ЕКСТРАКТ ОД ГОРЧЛИВ ПОРТОКАЛ
Овозможува намалување и одржување на потребната телесна тежина, ја подобрува физичката кондиција и ја зголемува телесната маса без маснотии.
ЕКСТРАКТ ОД СЕМЕ ОД КАКАО
Поддржува диетата за слабеење, придонесува кон метаболизмот на мастите и помага да се контролира телесната тежина.
ЕКСТРАКТ ОД ЃУМБИР
Ѓумбирот е важна состојка која го поддржува слабеењето и одржувањето на нормалната работа на зглобовите и нивната еластичност. Преку својата синергиска соработка со состојките извлечени од црн пипер, патентиран под трговското име BioPerine®, го подобрува ингестијата на нутритивните агенси и активните супстанции содржани во производот.
ЕКСТРАКТ ОД ЗЕЛЕН ЧАЈ
Помага да се намали телесната тежина и го подобрува метаболизмот на липидите, ги штити ткивата на телото од оксидација, обезбедува грижа за здрави коски, кожа и овозможува одржување на нормалното ниво на гликоза во крвта.
ЕКСТРАКТ ОД СЕМЕ ОД ГУАРАНА
Помага да се контролира телесната тежина, придонесува кон метаболизмот на мастите.
ЕКСТРАКТ ОД КАЈЕН ПИПЕР
Содржи активна супстанција, капсаицин, одговорна за “топлиот вкус” на плодот од сите видови пиперки. Капсаицинот е природна и невообичаено активна супстанција која ги стимулира масните клетки, предизвикувајќи нивно намалување на волуменот и забрзување на ослободувањето на маснотиите од масните клетки, што има потпорен ефект за губење на тежината.
ЕКСТРАКТ ОД ЦРН ПИПЕР
Стандардизиран и патентиран екстракт од црн пипер, кој содржи дури 98% пипери.
BioPerine® ја зголемува термогенезата во телото, ја подобрува достапноста и голтањето на многу нутритивни соединенија, има позитивно влијание врз функционирањето на имунолошкиот систем и ги регулира операциите на целиот дигестивен систем (* Употреба на пиперин за зголемување на биорасположливост на хранлива состојка, патентен број 5,536,506 во САД, http://www.bioperine.com/clinical.html).
ВИТАМИН Ц
Витамин кој мора да биде снабден секој ден со дневна исхрана, бидејќи човечкото тело не може да го синтетизира и чува. Тоа помага да се одржи нормалната изведба на имунолошкиот систем за време на интензивно физичко тренирање и после тоа. Тоа помага во соодветното производство на колаген за да се обезбеди нормална работа на крвните садови, коските, ‘рскавицата, непцата, кожата и забите. Тоа придонесува за правилен енергетски метаболизам, функционирање на нервниот систем, психолошки функции и имунолошкиот систем. Понатаму, помага да се заштитат клетките од оксидативен стрес, го намалува чувството на замор и замореност и помага да се регенерира намалената форма на витамин Е.
ПАНТОТЕНА КИСЕЛИНА
Витамин Б-5 (ПАНТОТЕНА киселина) е многу важна супстанција која ја подобрува соодветната синтеза и метаболизам на стероидните хормони, витамин Д и некои од невротрансмитери и која помага да се одржи соодветен енергетски метаболизам. Пантотеновата киселина помага да се задржи менталната кондиција на соодветно ниво и да се намали чувството на замор и замореност.
ВИТАМИН Б6
Витаминот Б6 помага да се задржи соодветната функција на нервниот и имуниот систем, да се намали чувството на замор и замор и да се одржи точниот енергетски метаболизам. Витаминот Б6 ја поддржува соодветната синтеза на цистеин, помага да се одржи точниот метаболизам на протеините и гликогенот и ја зголемува регуларноста на хормоналната активност ..