Levro Legendary Mass 6.8 kg – Kevin Levrone

ЛевроЛеџендериМасс е нова генерација на гејнери базиран врз внимателно избран размер од јаглехидрати и протеини. Оваа иконска мешавина за зголемување на масата е наменета за атлети со интензивни тренинзи, чија цел е да постигнат максимално ниво на чиста телесна маса и мускулна сила. Секоја порција ве снабдува со перфектна комбинација на јаглехидрати во форма на лесно асимилиран малтодекстрин и протеин со највисок квалитет во форма на комплексна млечна протеинска мешавина, која вклучува:

– протеински концентрат од млеко

– протеински концентрат од сурутка Карбелак

– протеински изолат од сурутка Исолак

– хидролизиран суруткин протеин Оптипеп

– хидролизиран казен ПептоПро.

Залиха:

Само 2 има на залиха!

3.990 ден

Само 2 има на залиха!

ЛеџендериМас мешавината од јаглехидрати и протеини се хранливите градбени блокови потребни за секој спортист кој има високо интензивен стил на тренинг. Јахлехидратите придонесуваат во опоравок на нормална мусклуна функција после високо интензивен и долг тренинг кое води кон мускулен замор и трошење на гликогенските резерви во мускулите. Протеинот придонесува во раст и одржување на мускулна маса, па затоа мора да е константен нутриент за секој активен спортист. Истражувањата покажаа дека конзумирањето на протеин во комбинација со малтодекстрин, драстично ја подобрува апсорпцијата на протеините во телото за зголемен и максимален мускулен раст.

Пакување: 6,8 килограми

Додаток во исхраната. Нова генерација на прашок. Прашок за приготвување на јаглехидратен и протеински пијалок. Секоја порција од Левро Леџендери Мас ви нуди 42г протеин. Протеинот придонесува до раст и одржување на мускулна маса и придонесува во одржување на нормални коски. Исто така, секоја порција содржи 138г јагленихидрати, основен извор на енергија за мускулите.

Состав:Јахлехидратен комплекс (малтодекстрин и глукоза), протеински комплекс од млеко (концентрат на млечен протеин, концентрат од суруткин протеин Карбелак, протеински изолат од сурутка Исолак, хидролизиран суруткин протеин Оптипеп, хирдолизиран казеин ПептоПро (од млеко)), какао, згуснувач (ксантин гума), ароми, боја(цвекло црвена7, карамела1,2,3, бета-каротин3,4).

Начин на употреба:Измешајте 4 дози прашок (200г) со 400мл вода или обезмастено млеко. Испијте ½-1 порција 45-75 минути пред тренинг и ½-1 веднаш после тренинг. За време на денови кога немате тренинг, испијте 1 порција помеѓу оброците. Оваа формула е високо концентрирана и поради својата потентност, може да имате во предвид да користите ½ порција 2-4 пати на ден.

Предупредување:Не го користете ако сте алергични на некоја од компонентите. Содржи млеко. Направено е во фабрика која преработува соја, јајца, кикиритки, ореви и житарки. Не го користете доколку сте трудни или доите. Не ја прекорачувајте препорачаната дневна доза. Додатоците во исхрана не треба да бидат замена за разновидна и избалансирана диета. Разновидна и балансирана диета и здрав начин на живот се препорачани. Држете го надвор од дофат на деца. Чувајте го на суво место, на собна температура. Не го изложувајте на директна сончева светлина. Вкусови: Чоколада1, Чоколада со лешник2, твдра карамела3, банана4, ванила5, ванила со бадем6, јагода7,бела чоколада и кокос8.

Порција        200г (4 дози)

Порции во пакувањето     34

Нутритивни вредности          100г               200г             400г
Енергија                                        385кцал       771кцал     1542кцал
Масти                                             2.6г                5.2г              10,4г
Од кои заситени                       1,6г               3,2г               6,4г
Јагленихидрати                          69г               138г               276г
Од кои шеќери                          10г                20г                 40г
Влакна                                            1г                  2г                   4г
Протеини                                       21г               42г                 84г
Сол                                                    0,1г              0,2г                0,4г