Levro Supreme Bar 80g – Kevin Levrone

СупримБар

  • Вкусен високо протеински бар
  • Протеински бар. Кикиритки со прелив од бела чоколада.
  • Состав:Бела чоколада 22,5% (шеќер, путер од какао, полномасно млеко во прав, емулгатор (соја лецитин), ароми), протеин од млеко, кикиритки 10.9%, глукозен сируп, хумектант (глицерол), хидролизиран глутен, шеќер, исомалтулоза, палмино масло, трошки од соја (протеин од соја, скроб од тапиока, сол), ароми (содржи кикиритки), сончогледово масло, фруктозно-гликозен сируп, соин протеин, емулгатор (соја лецитин).
  • Начин на употреба:Може да се конзумира пред и после тренинг или како ужина.
  • Содржи алергени:Кикиритки, млеко, соја, житарки (глутен), може да има траги од сусам и јаткасти плодови. Чувајте го на суво место, на температура од 12-22©, подалеку од сончеви зраци.
SupremeBarWhite chocolate Vanilla
Nutrition value 100 g 80 g
Energy 1701 kJ / 405 kcal 1360 kJ / 324 kcal
Fat 13,8 g 11,0 g
of which saturates 6,6 g 5,3 g
Carbohydrate 40,5 g 32,4 g
of which sugars 26,6 g 21,3 g
Fibre 0,9 g 0,7 g
Protein 33,1 g 26,5 g
Salt 0,39 g 0,39 g
Залиха:

Има на залиха

140 ден

Има на залиха