Mass Core 3kg – FA

Порција: 4 дози ( 200г )

Нутритивна вредност во  100г           200г
Енергија                                   1596 кџ     3177кџ
Протеин                                    20г             40г
Јагленхидрати                        68г             136г
од кои шеќери                       10г              20г
Влакна                                       2г                1г
Масти                                        2.5г              5г
(од кои заситени                 1,6г              3.2г
Сол                                             0.2г              0.5г

СОСТОЈКИ:

Јагленхидрат комплекс
– малтодекстрин
– глукоза
– пченкарен скроб Vitargo.

Протеин комплекс
– концентрат од млечен протеин
– концентрат од белковинска сурутка Carbelac
– матеница
– изолат од протеинска сурутка Isolac
– хидролизирана протеинска сурутка
– хидролизиран изолат од протеинска сурутка Optipep
–  хидролизиран казеин PeptoPro.

Препорачана употреба: Измешајте 4 лажици од прашокот (200г) со 400мл вода или обезмастено млеко. Употребете ½ – 1 порција 45-75 минути пред вежбање и ½ – 1 порција веднаш после вежбање. Кога не вежбате користете една порција помеѓу оброци. Оваа формула е високо концентрирана и поради нејзината јачина, препорачливо е да земате ½ порција 2-4 пати на ден.

ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ: Не користете ако сте алергични на било кои од соединенијата на производот. Соддржи млеко. Направено во фабрика која обработува соја, јајца, кикиритки, лешници и житни производи. Не користете ако сте трудни или боледувате. Чувајте го производот на суво и ладно место. Држете го вон дофат од деца. Чувајте го од директни сончеви зраци.

Залиха:

Нема на залиха!

2.290 ден

Нема на залиха!