Mass effect 1kg – FA

Екстрим Мас ефект. Нова генерација на гејнери. Прашок за правење на јаглехидратен и протеински пијалок. Храна за спортисти. Секоја порција од Екстрим Мас Ефект ве снабдува со 30 грама протеин за мускулен раст и одржување на мускулна маса. Исто така, секоја порција содржи 148 грама јаглехидрати кои се основен енергетски извор за мускулите, што спречува протеинско разградување на мускулите како потреба за енергија.

Состав:Комплексни јаглехидрати (малтодекстрин, глукоза, пченкарен скроб Витарго), протеински комплекс ( матеница, концентриран протеин од сурутка Carbelac, протеински изолат од сурутка Исолак, хидролизиран протеин од сурутка Оптипеп), какао, згуснувачи ( Ксантан гума), вкусови, бои (карамела1,2,3, концентрат од црвена репка во прашок, бета-каротин3,4)

Нутритивни вредности                                       100г                       200г
Енергија                                                                     1613кџ                  3226кџ
Протеин                                                                     15г                          30г
Јаглехидрати                                                           74г                          148г|
Од кои шеќери                                                       42г                          84г
Масти                                                                           2,7г                         5,4г
Од кои заситени                                                     1,7г                         3,4г
Влакна                                                                          1г                            2г
Натриум                                                                       0,1г                         0,2г
Нето количина:  1000г

Залиха:

Само 2 има на залиха!

690 ден

Само 2 има на залиха!