Micellar Casein, 454 g

1.240 ден

Me F1rst Micelar Casein

Додаток во исхрана

Фирст Стандард за квалитет / Ноќна формула / 5 гр БЦАА и Глутамин, 2 гр јаглехидрати, 24 гр протеин / Премиум мицелареан казеин протеин / Бавноотпуштачка протеинска формула / Погодно за вегетеријанци / Нправен во ЕУ / Без бои, презервативи, аспартам и додадени шеќери / Клинички тестиран / Без Глутен / Без ГМО / 75 севирања / Премиум бавноотпуштачки протеин. Мицеларниот казеин е млечен протеин направен од млекото на кравите  хранети на трева. Ги содржи сите есенцијални аминокиселини, од кои одприлика 5 гр БЦАА и Глутамин. Нашиот мицеларен казеин го задржува угледот како најефикасна форма на казеин благодарение на бавната апсорпција. / Ултимативниот протеин за ноќниот период од денот е одличен извор на протеин веднаш пред легнувањето бидејќи обезбедува бавна и постојана апсорпција на аминокиселини. Според некои истражувачи, на телото му обезбедува протеини во временски период и до 7 часа намлувајки го мускулниот катаболизам. Поради бавноотпуштачката форма, протеин кој се наоѓа во нашиот премиум мицеларен казеин нуди долги период на ситост притоа стимулирајки и придонесувајки во растот и одржувањето на мускулната маса. / Целосно е без ГМО и хормони со низок удел на шеќери. Користејки ги казеинот и протеинот раздвоено е мит кој е одамна скршен. Научниците и нутриционистите долго време се обидуваат да ја најдат совршената комбинација за најдобри резултати. Комбиниран со нашиот Премиум Хидролизиран протеин од сурутка  имате совршена формула за одлични резултати. / Квалитет на кој можете да се потпрете

Сервирање 30 гр Број на сервирања во пакување 75
  30 гр 100 гр
Енергија 455 kJ / 107 kcal (5%) 1516 kJ / 358 kcal
Масти 0.6 гр (1%) 2.0 гр
-од кои заситени 0.4 гр (2%) 1.3 гр
Јаглехидрати 1.5 гр (1%) 4.9 гр
-од кои шеќери 1.1 гр (1%) 3.6 гр
Влакна 0.6 гр 1.9 гр
Протеин 24 гр (47%) 79 гр
Сол 0.5 гр (8%) 1.7 гр

 

Аминокиселинкси профил по порција 30 гр
Л-Аланин 739 мг
Л-Аргинин 825 мг
Л-Аспартамска киселина 1706 мг
Л-Цистеин 85 мг
Л-Глутамин 4862 мг
Глицин 427 мг
Л-Хистидин*** 654 мг
Л-Изолеуцин*** 1194 мг
Л-Леуцин*** 2218 мг
Л-Лизин*** 1678 мг
Л-Метионин*** 512 мг
Л-Фениланин*** 1137 мг
Л-Пролин 2417 мг
Л-Серин 1194 мг
Л-Треонин*** 967 мг
Л-Триптофан*** 455 мг
Л-Тирозин 1194 мг
Л-Валин*** 1450 мг
Вкупно БЦАА 4862 мг

*Референтен внес за просечна возрасна личност *** Есенцијални аминокиселини

Состојки: Мицеларен казеин [од млеко емулгатор(соја лецитин)], обезмастено какао во прав, сол, арома, згуснувач (целулозна гума), засладувач (сукралоза).

Информации за алергени: Произведено во објект кој обработува продукти кои содржат овес, пченица, јајца, целер, сулфити, риби, ракови и ореви. Начин на употреба: Во 200 мл вода или млеко дневно додадете 1 дозерка (30 гр) прав, добро протресете и конзумирајте пред спиење или помеѓу оброци.

Начин на чување: да се чува на ладно и суво место настрана од сончева светлина на  температура под 25 степени.

Предупредување: Да не се надминува препорачаната дневна доза. Додатоците на исхрана не треба да се користат како замена за разновидна исхрана. Производот треба да се чува надвор од дофат на деца