-38%

Mono Extreme Creatine 600gr 166 Servings – UNS

Mono Extreme микронизиран креатин во прав.

Креатинот е преносител на енергија во мускулните клетки.
Ги подобрува физичките перформанси кај краткотрајни високоинтензивни физички вежби.
Ефектот се постигнува со земање на 3.6 g креатин дневно.
Се препорачува за секојдневна употреба како дополнување на разновидна и балансирана исхрана.

Начин на употреба:
Измешајте една порција од производот (1 рамна мерица = 3.6 g) со 200 ml вода.
Користете го еднаш дневно, пред тренинг.
Потребно е да го користите производот редовно, во препорачаната количина, со цел да се постигнат саканите ефекти.

Не ја надминувајте дневната препорачана доза.
Производот не служи како замена за разновидна балансирана исхрана.
Одржувањето на здрава балансирана исхрана и здравиот начин на живот се важни.

Може да содржи деривати од млеко, соја, пченица, јајца, целер и семе од синап во траги.

Пакувањето содржи и лажичка за мерење.

Произведено во ЕУ.

 

Залиха:

Нема на залиха!

550 ден 890 ден

Нема на залиха!