-10%

OMEGA 3 by Kevin Levrone 120 softgels

ОМЕГА 3

2000мг рибино масло во порција

ЕПА ДХА Витамин Е

120 меки капсули

Продукт кој содржи квалитетно рибино масло конвертирано во 18% ЕПА и 12% ДХА. ЕПА и ДХА придонесуваат за нормална функција на срцето (се добива корисен ефект со дневен внес од 250мг ЕПА и ДХА).

ДХА придонесува за нормална функција на мозокот и на видот (се добива корисен ефект со дневен внес од 250мг ДХА).

Состојки: рибино масло (извор од омега 3 киселини), капсули (желатин, прочистена вода, навлажнувач (глицерол)), Витамин Е (ДЛ-алфа-токоферол).

 

ОМЕГА 3 – Нутритивни информации

Порција 2 капсули

Порции во пакувањето 60

Количина во                          2 капсули                   4 капсули

Витамин Е                             10мг (83% RWS/NRV)           20мг (167% RWS/NRV)

Рибино масло                        2000мг                      4000мг

ЕПА                                           360мг                      720мг

ДХА                                           240мг                      480мг

120 меки капсули    (165г)

Залиха:

Нема на залиха!

710 ден 790 ден

Нема на залиха!