Ovesni snegulki, sitni, 500 g

Идеален оброк за започнување на денот.

Овесните снегулки се вкусни, практични и здрави и се идеален избор за брз и хранлив појадок полн со енергија за целиот ден.

60 ден

Ovesni snegulki, sitni, 500 g

Полн оревкаст вкус и нежна структура
Едноставни за подготвување
Полни со влакна
Енергија и чувство на ситост подолг временски период
Лесно свралив не формира тегоби во стомакот
Одличен извор на комплексни јаглехидрати

Moже да се употребуваат на различни начини без разлика дали е за утринско смути, палачинки, колачи или пецива и сл.

Состојки: Овесни снегулки

Информации за алергени: Може да содржи траги од јачмен, пченица и р’ж.
Пакување:

500 гр