Peanut butter, путер од кикирики, 1000 g

Путер од кикирики е природен извор на здрави протеини, јаглехидрати и масти од 100% кикирики.

Одличен оброк со здрави моно и полинезаситени масти за оние кои им е важна избалансирана исхрана. Путер од кикирики исто така е идеален за лица кои се физички активни, бидејќи тоа е добар извор на протеини и богат со калории, притоа овозможувајќи им дополнување со било која високо калориска диета.

Кикириките се печат во нивната природна кафеава лушпа пред тие да ја постигнат саканата текстура. Нема никакви додатоци, и поради тоа го прави овој путер природен и здрав избор.

Клучни придобивки:

·         100% природен путер од кикирики

·         Без додавање на сол, шеќер или палминово масло

·         Природно богат извор на протеини

Залиха:

Нема на залиха!

800 ден

Нема на залиха!

Путер од кикирики

Употреба: Путерот од кикирики е идеален за употреба како намаз или како додаток во готвење.

Состојки:

Хранливата вредност на 100g

Енергетска вредност 579 kcal/ 2402 kJ
Јаглехидрати  
Протеини

Од кои шеќери

11,6 g

5,9 g

Масти

Од кои заситени

46 g

8.2 g

Полинезаситени 14,3 g
Мононезаситени 21,1 g
Витамин Е 3.8 mg

Состав: 100% од кикирики. Користените кикирики се произведуваат во неколку земји

Пакување:

1000 g