Polleo Sport Choco-drops 250 g

Совршен додаток на вашите фит рецепти!

Ви претставуваме нови чоколадни капки со ниска содржина на шеќер кои ќе ги израдуваат сите љубители на благото. Со само 0,7 g шеќер на 100 g, ова уживање ќе биде вашиот совршен извор на протеини кога сте во движење. Вкусна и кремаста чоколадна капка ќе биде совршен додаток на секој рецепт, а стопена, исто така, може да се користи како намаз за здрави палачинки.

360 ден

Polleo Sport Choco-drops-, 250 g

 

Без додадени шеќери – содржи само природни шеќери

0,7% шеќер

Содржи минимум 50% делови од какао

Состојки: Паста од какао, засладувач (малтитол), путер од какао, какао во прав со намалена масленост (12% маснотии), емулгатори (сончогледов лецитин, полиглицерол полирицинолеат), арома.

Информации за алергени: Може да содржи траги од глутен, млеко, соја и ореви.

Предупредување: Прекумерната потрошувачка може да има лаксативно дејство.

Услови за складирање: Да се чува на ладно и суво место, заштитено од директна сончева светлина, на температура до 25 ° С.