Polleo Sport Cocoa Powder 250 g

Суперхрана која ќе ве освои веднаш!

Какаото во прав, благодарение на хранливата вредност, се смета за една од најхранливите намирници. Какаото ја формира суровата основа за индустриско производство на чоколадо и чоколадни производи. Сепак, тоа е речиси неверојатна суперхрана само по себе. Тоа е богато со антиоксиданси и фитонутриенти и во голема мера придонесува за здрава исхрана.

360 ден

Polleo Sport Cocoa Powder, 250 g

Богатството на минерали придонесува за намалување на заморот и исцрпеноста, електролитната рамнотежа и работата на нервниот систем, зголемување на нивото на енергија, работата на клеточната мембрана и зачувување на забите, коските и имунолошкиот систем. Какаото, исто така, го стимулира мозокот да произведува ендорфин, што доведува до релаксација и ослободување од стрес и болка. Поради сето тоа, какаото треба да се вклучи во секојдневната исхрана.

Какао во прав е одличен како самостоен пијалок во зимските денови, но може да се стави во шејк, смути, овесна каша или здрави десерти.

21% протеини

13% маснотии

Состојки: какао во прав со намалена масленост

Информации за алергени: Може да содржи траги од глутен, млеко, соја, кикирики и ореви.

Услови за складирање: Да се чува на ладно и суво место, заштитено од директна сончева светлина, на температура до 25 ° С.