Proseries Peanut Butter, Smooth, 900 g

Proseries Peanut Butter, Smooth, 900 g

  • Висок извор на протеини и влакна
  • Без додадени масла, шеќери и соли
  • 100% природно печени и цели кикирики
  • Вкусни и крцкави кикирики
  • Содржи парченца
  • Произведен во ЕУ

690 ден

Употреба:

Конзумирајте меѓу оброци или пред и после тренинг со лажица директно од пакувањето, како намаз или додаток на оброците, шејковите или смути. Доколку природно избијат природните масти од путерот само промешајте

Состав:

 

На100 g

Енергетска вредност

2345 kJ / 560 kcal

Масти

46 g

– од кои заситени

6,1 g

Јаглехидрати

19 g

– од кои шеќери

6,2 g

Влакна

7,3 g

Протеини

26 g

Сол

0,04 g

Состојки: 100% пржени лешници

Информации за алергени: Содржи лешници, може да содржи млеко, глутен, јајца, сезамови семки, школки и соја

Пакување:

900 g