Proseries Protein Cookie 85 g

Зошто да одберете Protein Cookie?

Неодолив вкус!
Со чоколаден прелив
Висока концентрација на протеини
Квалитетени суровини
Квалитетен јаглехидрат од овесни снегулки

170 ден

Proseries Protein Cookie 85 g

Proseries Protein Cookie е неодолива чоколадна ужинка. Доаѓа во 3 вкуса: темна чоколада, бела чоколада и млечна чоколада. Со висок удел на протеин кој потикнува и одржува мускулен раст.

Протеинско колаче направено од квалитетни состојки со неодолив чоколаден прелив и совршен вкус.

Употреба:

Кoнзумирајте како протеинска ужина или меќуоброк во било кој дел од денот.

Известување: составот се однесува на вкусот Milk Chocolate и кај други вкусови може да варира.

Состојки: Овесни снегулки (ГЛУТЕН), шеќер, млечен билен прелив (шеќер, потполно хидрогенирано масло од палма, лактоза во прав, полномасно МЛЕКО во прав (7%), обезмастено какао (4%), емулгатор (СОЈА лецитин), ароми), ЈАЈЦА, протеин од СОЈА, маргарин (билни масла (масло од палма, кокосово масло, сончогледово масло), вода, емулгатор (моно и диглицеридни масни киселини), регулатор на киселост (лимонска киселина), конзерванс (калиум сорбат), арома, боја(каротени)), медалјони од СОЈА (изолат од протеин од СОЈА, скроб од тапиока, сол), темни чоколадни капки (шеќер, какао паста, какао намаз, емулгатор (соја лецитин)), (глицерол) за задржување влага, мед, арома, агенти за против стврдунување (динатриум дифосфат, натриум карбонат, пчекарен скроб, моно и диглицеридни масни киселини), какао во прав, боја (обична карамела (содржи сулфити)), стабилизатор (инвертаза (инвертаза, глицерол, вода)), натриум хлорид.

Информации за алергени: содржи глутен, јајца, соја, млеко и сулфити во траги. Може да содржи траги од кикирики, јаткасти плодови и сезамово масло.
Пакување:

85 g