Proseries Protein Peanut Butter, Chocolate, 450 g

Proseries Protein Peanut Butter, Chocolate, 450 g

Омилениот путер на сите спортисти!

Путерот од кикирики веќе долго време е омилен здрав третман на сите спортисти. Новата верзија на путер од кикирики „proseries“ е исклучително богата со растителни влакна и протеини и ќе ги воодушеви гурманите бидејќи содржи само природни шеќери и природна арома на чоколадо. Направен е од состојки од ЕУ и е одличен додаток на урамнотежената исхрана.

Инспирација за фит рецепти!

680 ден

 

Путерот е погоден за сите активни луѓе и вегетаријанци, а децата можат да уживаат и во него.  Протеинот од кикирики е инспирација за нови рецепти за фит, иновативни смутиа и шејкови.

Карактеристики:

Многу ниска содржина на натриум / сол

Намалувањето на внесот на натриум помага во одржување на нормалниот крвен притисок

Без додаден шеќер – содржи само природно присутни шеќери

Високо збогатен со растителни влакна

Богата со протеини

Протеините придонесуваат за зголемување и одржување на мускулната маса и одржување на нормалните коски

Погоден за вегетаријанци

Без хидрогенизирани растителни масла

Без вештачки ароми

Користење на:

Консумирајте помеѓу оброците или тренингот со лажица директно од пакувањето, како намаз или додаток на оброк, шејк или смути. Можно е маслото природно да се оддели на површината, само треба да го промешате назад.

Состав:

Просечни хранливи вредности на

Na 100 g

Енергетска вредност

2383 kJ / 575 kcal

Масти

44 g

– од кои заситени масни киселини

6,3 g

Јаглехидрати

11 g

– од кои шеќери

5,3 g

Влакна

7,3 g

Белковини

30 g

Сол

0,1 g

Состојки: Печени кикирики 89%, концентрат од протеин од сурутка (од млеко) 5%, намалена маснотија какао во прав (10 – 12% маснотии), природна арома на чоколадо, емулгатор (лецитини од соја), засладувачи (сукралоза, стевиол гликозиди).

Информации за алергени: Произведени во објект што преработува млеко, глутен, соја, јајца, семе од сусам, ореви, целер и сулфити.

Услови за чување: Да се ​​чува на ладно и суво место, заштитено од директна сончева светлина, на температура до 25 ° С. По отворањето, чувајте го во фрижидер.

Произведено во ЕУ за: Polleo Adria d.o.o., Samoborska cesta 134, 10090 Zagreb, Хрватска

Земја на потекло: ЕУ

Пакување:

450 гр