Protein Chocolate hazelnut flavour cream 200 g

Protein Chocolate hazelnut flavour cream, 200 g

Protein Cocoa Cream е паметна и здрава алтернатива на класичните чоколадни намази со помалку калории, полн со вкус и квалитетни нутриенти.

Protein Cocoa Cream е чоколаден намаз богат со протеини, без додадени шеќери, направен од белгиска чоколада и лешници! Сите кои сакаат да уживаат во чоколадни намази и десерти, без грижа на совест можат да уживаат во Protein Cocoa Cream. Високиот внес на протеини е клучен за луѓе кои се активни но и намалениот број на шеќери во исхраната исто така. Поради тоа Protein Cocoa Cream  е идеален за нив.

420 ден

 

Карактеристики:

  • Здрава алтернатива на чоколаден намаз
  • Со белгиска чоколада и лешници
  • Без масло од палма
  • Без додадени шеќери
  • Одличен извор на протеини
  • Едноставен за користење

Употреба:

Конзумирајте во било кој дел од денот, како ужинка, доручек или пак десерт.

Додатоците во исхрана не се замена за балансирана исхрана и активен начин на живот.

Состав:

Нутритивна вредност  100 g 20 g
Енергетска вредност 2057 kJ/ 496 kcal 411,4 kJ/ 99,2 kcal
Масти 35,2 g 7,04 g
од кои заситени 7,7 g 1,54 g
Јаглехидрати 44,9 g 8,98 g
– од кои шеќери 6,6 g 1,32 g
– од кои полиоли 35,7 g 7,1 g
Влакна 2,5 g 0,5 g
Протеини 13,2 g 2,64 g
Сол 0,18 g 0,036 g

Состојки: сончогледово масло, концентрат од протеин од сурутка (од МЛЕКО) (12%), лешници (10%), сладок протеин од сурутка во прав (од МЛЕКО), обезмастено какао во прав (6.5%), какао смеса, кокосово масло, емулгатор: лецитин од сончоглед, природна арома, ванила засладувач: малитол*

*Прекумерна конзумација може да има лаксативен ефект

Информации за алергени: Содржи млеко и јаткасти плодови. Може да содржи траги од бадеми.

Пакување:

200 g