Protein Cream – hazelnut vanilla flavour 200 g

Protein White Chocolate Cream е намаз од бело чоколадо богат со протеин од сурутка, без дополнителни шеќери. Направен од намаз од какао измешан со природна арома на ванила. Сите кои уживаат во чоколадни намази а не сакаат да имаат грижа на совест White Chocolate Cream е идеален за нив. Не содржи додадени шеќери ниту масло од палма и се вклопува во сите здрави планови за исхрана. Од друа страна, високиот удел на протеини е одличен за сите кои вежбаат и внимаваат на својот изглед.

420 ден

Protein hazelnut vanilla flavour Cream, 200 g

Природен и здрав – со феноменален вкус !!

Млечен намаз со протеин од сурутка

Protein White Chocolate Cream е паметна и здрава алтернатива на класичните чоколадни намази со малку калории, полно со вкус и одлични нутриенти.

 

Карактеристики:

здрава опција на чоколаден намаз
со дополнителен протеин од сурутка
без глутен
без масло од палма
ниска количина на сол
лесен и едноставен
се користи како прв оброк наутро или вкусен меѓуоброк
одличен како извор на протеини

Употреба:

Користете во било кој дел од денот да го зголемите протеинскиот внес. Прикладен за десерти

Внимание: Преголема количина може да има лаксативен ефект
Состав:

Нутритивни вредности

На 100 g

На 20 g

Енергетска вредност

2174 kJ/
525 kcal

435 kJ/
105 kcal

Масти

39,2 g

7,8 g

– од кои заситени

9,7 g

1,9 g

Јаглехидрати

43,8 g

8,8 g

– од кои шеќери

7,3 g

1,5 g

– од кои полиоли

36,1 g

7,2 g

Влакна

<0,1 g

<0,1 g

Протеини

13,4 g

2,7 g

Сол

0,22 g

0,04 g

Состојки: Засладувач (малтитол), сончогледово масло, oобезмастено млеко во прав 13%, концентрат од протеин од сурутка (од млеко) 12%, какао намаз, кокосово масло, емулгатор (сончогледов лецитин), природна арома на ванила.

Информации за алергени: Содржи млеко. Може да содржи јаткасти плодови.
Пакување:

200 g