Protein Oatmeal 85gr

125 ден

Име на производот: Просериес Протеин Оатмеал,

Состав: Овесни снегулки (содржи глутен), шеќер, млечен зеленчуков прелив [шеќер, хидрогенизирано палмово масло, лактоза во прав, полномасно млеко во прав (7%), нискомаслено какао (4%), емулгатор (соја лецитин), аромe], јајца,протеин од соја, маргарин [растителни масла (палмово масло, кокосово масло, сончогледово масло), вода, емулгатор (моно- и диглицериди на масни киселини), регулатори на киселост (лимонска киселина), конзерванс (калиум сорбат), аромe, боја (каротени)], трошки од соја (изолат од протеин од соја, тапиока скроб, сол), капки од темно чоколадо [шеќер, паста од какао, путер од какао, емулгатор (соја лецитин)], супстанција за задржување влага (глицерол), мед, аромe, состојки за нараснување (динатриум дифосфат, натриум карбонат, пченкарен скроб, моно- и диглицериди на масни киселини), какао во прав, боја [карамела (содржи сулфит)], стабилизатор [инвертаза (инвертеза, глицерол, вода)], натриум хлорид. Информации за алергени: Содржи глутен, јајца, соја, млеко и траги од сулфит.

Информации за алергени: Може да содржи кикирики, јаткасти плодови и траги од семки од сусам.

Упатство за употреба: Да се конзумира како протеински меѓуоброк во било кое време од денот.