Shadow Whey Protein 908 gr. – DY Nutrition

Shadow Whey Protein 908 gr. – DY Nutrition протеинот е во боди билдингот исто толку време колку што постои и боди билдингот. Влегувањето на Доријан Јејтс на пазарот на протеини, без сомнение, го постави највисокиот квалитет, концентрат премиум протеин кој е достапен на пазарот денес. Содржи повеќе од 23 грама протеини во една доза со минимална содржина на масти и јаглени хидрати, Shadowhey е вистински нокаутер.

Природно високо ниво на BCAA и глутамин, Shadow Whey Protein 908 gr. – DY Nutrition е совршен за спортисти кои сакаат да го подобрат времето за регенерација помеѓу тренинзите и да го забрзаат градењето на мускулите.

Кога станува збор за избор на протеин од сурутка , Shadow Whey Protein 908 gr. – DY Nutrition е јасен извонреден победник во спортската исхрана. Оптимизирајте го Вашето тело и закрепнување со тоа што Shadow Whey ќе биде дел од Вашиот режим.

Прашок веј протеин концентрат за подготвување врвни протеински шејкови. Производот е дисајниран за атлети и физички активни луѓе со зголемена потреба од протеини. Протеинот помага за одржувње и за раст на мускулната маса.

Начин на употреба : Измешај 1 дозерка прашок (30г) со 200-300мл вода или млеко. Се користи пред тренинг и обавезно после тренинг.

Предупредување : Не конзумирајте доколку сте алергични на некој од состојките.
Да не се користи за време на бременост.
Прпорачлив е здрав начин на живот и најизменична исхрана.
Може да содржи : житарици (глутен), соја, јајца.

Да се држи подалеку од дофат на деца.

Најдобро за употреба пред, означено на амбалажата.

Да се чува на суво и ладно место. Да се чува од директни сончеви зраци.

Порција 30г

Порции во пакувањето 31

Залиха:

Има на залиха

1.790 ден

Има на залиха