Shadowhey Protein 2kg – DY

100% Веј Протеин Концентрат

23г протеин 5.6г БЦАА

Нето тежина 2кг

Веј протеинот е во боди билдингот исто толку време колку што постои и боди билдингот. Влегувањето на Доријан Јејтс на пазарот на протеини, без сомнение, го постави највисокиот квалитет, концентрат премиум протеин кој е достапен на пазарот денес. Содржи повеќе од 23 грама протеини во една доза со минимална содржина на масти и јаглени хидрати, Shadowhey е вистински нокаутер. 

Природно високо ниво на BCAA и глутамин, Shadowhey е совршен за спортисти кои сакаат да го подобрат времето за регенерација помеѓу тренинзите и да го забрзаат  градењето на мускулите.

Залиха:

Само 1 има на залиха!

3.190 ден

Само 1 има на залиха!

Кога станува збор за избор на протеин од сурутка , Shadowhey е јасен извонреден победник во спортската исхрана. Оптимизирајте го Вашето тело и закрепнување со тоа што Shadow Whey ќе биде дел од Вашиот режим.

Прашок веј протеин концентрат за подготвување врвни протеински шејкови. Производот е дисајниран за атлети и физички активни луѓе со зголемена потреба од протеини. Протеинот помага за одржувње и за раст на мускулната маса.

Состојки : Веј протеин концентрат (од млеко), какао, ароми, вкус, инстант кафе, згуснувач (ксантин гума),  сол, концентриран сок од црвена репка, боја (Е163) (Е141) (Е160а), регулатор на киселост (лимонска киселина), агент против стврднување (Е551), засладувач (сукралоза).

Начин на употреба : Измешај 1 дозерка прашок (30г) со 200-300мл вода или млеко. Се користи пред тренинг и обавезно после тренинг. Предупредување : Не конзумирајте доколку сте алергични на некој од состојките. Да не се користи за време на бременост. Прпорачлив е здрав начин на живот и најизменична исхрана. Може да содржи : житарици (глутен), соја, јајца.

Да се држи подалеку од дофат на деца. Достапни вкусови : Ванила, чоколадо, јагода, малина, бело чоколадо со брусница, лимон чизкејк, Колачиња со крем, фстак, јагода-банана, чоколадо-кокос, чоколадо-ореви, Кафе фрапе, банана-праска.

Најдобро за употреба пред, означено на амбалажата.

Да се чува на суво и ладно место. Да се чува од директни сончеви зраци.

Порција 30г

Порции во пакувањето  66

Нутритивни вредности           100г                      30г

Енергија                              1550кЈ/367кцал        472кЈ/112кцал
Масти                                          6,7г* 7,0г**        2,0*  2,1г**
Од кои заситени                       4,3г* 4,5г**        1,3г*  1,4г**
Јагленихидрати                        4,6г*  4,8г**              1,4г
Од кои шеќери                         4,6г* 4,8г**                1,4г
Протеин                                      72г*  75г**               22,0г* 23г**
Сол                                               0,4г                              0,12

Амино киселински профил                                  100г                    30г

Л-Леуцин                                                                   8,1г* 8,5г**        2,4г* 2,5г**
Л-исолеуцин                                                             5,0г*  5,2г*         1,5г* 1,6г**
Л-Валин                                                                     4,8г*  5,0г**        5,4г* 5,6г**
Вкупно разгранети синџири на амино киселини БЦАА
17,9г*  18,7г**       5,4г* 5,6г**
Л-аспарагин                                                              8,4г*   8,7г**       2,5г* 2,6г**
Л-глутаминска киселина                                      13,7г*  14,3г**      4,1г* 4,3г**
Л-Серин                                                                     3,7г*    3,8г**         1,1г
Глицин                                                                       1,5г*    1,6г**        0,5г
Л-Хистидин                                                               1,2г             0,3г*  0,4г**
Л-Аргинин                                                                 2,2г*   2,3г**       0,6г*  0,7г**
Л-Треонин                                                                 5,5г*   5,7г**       1,6г*  1,7г**
Л-Аланин                                                                   3,9г*   4,1г**         1,2г
Л-Пролин                                                                   5,4г*   5,6г**     1,6г*   1,7г**
Л-Тирозин                                                                  2,2г*   2,3г**         0,7г
Л-Метионин                                                              1,6г*   1,7г**         0,5г
Цистин                                                                        1,9г*   2,0г**         0,6г
Л-Фенилаланин                                                        2,4г*  2,6г**       0,7г*  0,8г**
Л-Лизин                                                                      7,5г*  7,8г**       2,2г*  2,3г**
Л-Триптофан                                                             1,3г*  1,4г**           0,4г