Shake 4 Fit&Slim 1kg – Amix

Shake4 Fit&Slim e популарен, вкусен и лесен за подготовка, коктел за намалување и одржување на телесната тежина специјално дизајниран од Amix™ ,со цел да помогне во вашата диета и фитнес цели без разлика дали сте маж или жена.

Shake4 Fit&Slim е брз и лесен за подготовка „Shake & GO!“ решение кое обезбедува квалитетни хранливи материи помеѓу појадок и ручек или ручек и вечера.

Shake4 Fit&Slim содржи низок процент на масти и го снабдува телото со бленд од највисоко квалитетни протеини. Доволната содржина од јаглехидрати гарантира енергија за вашите тренинзи и надополнување на изгубениот гликоген.

Придобивки: 

» Алатка за намалување и одржување на телесната тежина за жени и мажи
» Протеинот придонесува за зголемување и одржување на мускулната маса
» Има одличен вкус и е лесен за подготовка
» Збогатен со DigeZyme®
» Без аспартам

Залиха:

Нема на залиха!

1.690 ден

Нема на залиха!