Slow Casein 900g – Swedish

“SLOW CASEIN” – Бавен Казеин!!!

Крал на суплементите

Премиум протеин со одложено дејство

26.6 грама протеин во една доза

1.6 грама ј.хидрати во една доза

1.3 грама масти во една доза

33 дози

Вкус: ванила сладолед, рајско чоколадо, колачиња и крем, дива јагода

Храна за спортисти, нето 900 грама

Залиха:

Само 2 има на залиха!

1.690 ден

Само 2 има на залиха!

Казеинот е бавно ослободувачки протеин кој потекнува од млекото кој се абсорбира во телото повеќе часови. Перфектен за да се употреби како вкусен оброк навечер или кога знаете дека вашиот следен оброк нема да биде набрзо. Протеините допринесуваат за номална мускулна маса.

Препорачан дневен внес: измешајте една голема дозерка со 2-3 дл. Вода или млеко во шејкер. Предлог: за да биде кремаво вкусен протеински пудинг само измешајте две големи дозерки казеин со 2 дл. Вода и ставете го во фрижидер 20 минути.

Рок на употреба: видете на задниот дел од пакувањето, датумот на истекување е валиден на неотворена торбичка зачувана како што е препорачано.

Предупредување: содржи млечни протеини и лактоза. Да не се пречекори дневниот препорачан внес.

Чување: Чувајте го во ладно, суво место, надвор од дофат на деца.

Состав: мисцелар казеин (мпц), калциум казеинат, обезмастген млечен прав, обезмастено какао прав, еулгатор, сончогледов лецитин, вкусови, засладувач: аспартам, ацесулфам К. Содржи извор на феноаланин.

Аминокиселински профил                 мг/100 г Протеин

Л Аланин                                                     4800

Л Аргинин                                                    2300

Л Аспартамска киселина                            1050

Л Цистин                                                      1100

Л Глутамин                                                  17100

Л Глицин                                                      1800

Л Хистидин                                                  1700

Л Изолеуцин                                                6300

Л Леуцин                                                      10500

Л Лизин                                                         9300

Л Метионин                                                  2100

Л Феноаналин                                              3200

Л Пролин                                                      6600

Л Серин                                                        5200

Л Теонин                                                       6900

Л Триптофан                                                1800

Л Тирозин                                                      3100

Л Валин                                                         5800

Нутритивна вредност во        100 г.                                Доза од 33 гр.

Енергија                                  368 кцал/1574 кЈ                 125 кцал/523 Кј

Протеин                                   80 г                                       26.6 гр.

Јагленохидрати                       5 г                                         1.6 гр.

Од кои шеќери  лактоза          4 г                                         1.3 гр.

Масти                                        4 г                                         1.3 гр.

Од кои заситени                       3 г                                         0.9 гр.

Диетални влакна                      0 г                                         0 гр.

Натриум                                    350 мг                                   115 мг.

Category: Tags: , ,