Soya Pro 750g – Aktiv Lab

“SOYA PRO” – идеален протеински напиток за Вегетеријанци и Вегани

101 калории

24г протеин

0 гр. јагленохидрати

0.5 грама масти

26 порции

Тежина: 750 грама

Вкус: чоколадо

Прав за припрема на здрав пијалок.

Залиха:

Само 2 има на залиха!

790 ден

Само 2 има на залиха!

Соја Про – Нутриент создаден од природен протеински изолат од соја. Извор на високо квалитетен протеин богат со разгранети амино киселини (бцаа), глутамин и аргинин. Соја Про не содржи јагленохидрати. Соја Про Ви нуди перфектна алтернатива на продукти во дневната протеинската суплементација.

Дневен препорачан внес: Растворите 30г (1.5 доза) во 250мл вода или млеко. Конзумирајте два пати на ден. Пакувањето содржи лажица за мерење.

Состав: Соја Протеин Изолат, ароми, регулатор на киселост (лимонска киселина),

згуснувач (карбоксиметил целулоза), засладувач (ацесуфлам К и аспартман), боја (кохинеално црвена; вкус на јагода,– може да има негативен ефект врз активноста и вниманието кај децата), амониа карамел (чоколаден вкус), титаниум диоксид (ванила вкус). Има извор на фениаланин. Може да има деривати од житарки кои содржат глутен, млеко.

Рокот на траење е втиснат на пакувањето.

Чувајте го на собна температура, на суво место, во затворено пакување, надвор од дофат на деца.

Нутритивни вредности                      100 гр.                          30 гр.

Енергија                                                1451 кЈ / 342 кцал        427 кЈ / 101 кцал

Масти                                                    2г                                   0.5 г

 Од кои заситени                                   0г                                   0 г

Јаглехидрати                                        0 г                                  0 г

 Од кои шеќери                                     0г                                   0 г

Протеини                                               81 г                                24

Сол                                                       1,8 г                                0.5 г.

Нето тежина           750гр

Category: Tags: , , ,