-21%

SynPro Pure Mass 5kg – Syntech Nutrition

Како што SynTech започна со SynPro Pure Mass 5kg – Syntech Nutrition да го изнесува на пазарот, сакаше да воведе високо дигестибилен гејнер, лесен за блендирање со мала количина на вода да го стимулира телото да гради мускулна маса. Повеќето производители ги прават да бидат високо калорични гејнери кои се тешки за дигестивниот тракт познаваќи го нивниот состав. Тие треба да бидат блендирани со големо количество на вода. Додека овие гејнери содржат значително количество на калории, тие го намалуваат Вашиот апетит во текот на денот. Како резултат, тие воведуваат потрошувачка на екстра калории кое не е толку високо колку што очекувате.

Залиха:

Има на залиха

3.090 ден 3.890 ден

Има на залиха

Со SynPro Pure Mass, SynTech воведе вкусен и високо дигестибилен шејк кој се раствора со мала количина на вода. Не како кај многу други гејнери, можете да земете 2 или 3 SynPro Pure Mass шејкови дневно без да го загубите апетитот, благодарение на ФОС (фрукто-олигосахариди, солубилни влакна) кои ја стимулираат дигестијата. Во текот на развојната фаза на SynPro Pure Mass, изтражувачите тестирале неколку формули со различна масна процентуалност (10%, 5% и помалку од 2%). Тие заклучиле дека ниската масна процентуалност доведува до подобра дигестија. Следствено, SynTech одлучи да произведе шејк кој содржи помалку од 1% масти и збогатен со ЦЛА. Тешките гејнерски бенефити се најмногу од шејковите богати со јаглени хидрати со помалку од 25 гр. протеин во едно сервирање. Секое сервирање содржи само околу 85гр. на јаглени хидрати, воглавно малтодекстрин. Оваа високо квалитетен комплекс на јаглени хидрати бавно метаболизира, обезбедува енергија за подолго време и крвниот шеќер го одржува во одредено ниво на баланс.

SynPro Pure Mass од Syn Tech е направен од навремено ослободувачки матрикс и збогатен со БЦАА. Овој матрикс содржи целосна низа на амино киселини и протеини, секој со своите абсорпциони специфичности се движат од екстремно брзи абсорпции ( БЦАА, хидролизиран протеин од сурутка и протеин изолат од сурутка) до брзо дигестирачки соединенија ( протеин од сурутка-концентрат) во средните(протеин од јајца) и во бавните дигестивни супстанции ( калциум казеинат и мицелар казеин). Секое сервирање од SynPro Pure Mass содржи не помалку од 7 гр на БЦАА!

Syn Tech исто така додава ZMA комплекс во нивната формула, поради интензивните тренинзи можна е појава на губиток на нивот на цинк и магнезиум на спортистите. овие видови на дефицит на цинк и магнезиум може да доведат до намалување на произведувањето на тестостерон, да доведе до мускулни грчеви, исцрпеност и летаргија.

Во дневниот тренинг може да се јави потреба од Б витамин. Поради тоа се додадени неколку видови на Б витамин во формулата: Тиамин ( витамин Б1) учествува во метаболизмот на јаглехидратите. потребата зависи од количеството на јаглехидрати внесени преку храната кои произведуваат енергија. Кога нивото на јаглехидрати во вашата храна се зголемува, потребата на тиамин се зголемува. Рибофлавин (витамин Б2) учествува во метаболизмот на протеини. Витаминот Б2 има потреба директно да се спроведе во протеинските потреби. Како спортисти кои имаат зголемена потреба на протеини, тие исто така имаат зголемена потреба за витамин Б2. Пиридоксин (витамин Б6) е клучен во учеството во метаболизмот на протеини. индициран е внесот на протеини во храната, па така и потребата од витамин Б6. Цијанокобаламин (витамин Б12) има важно учество во метаболизмот на аминокиселините.

Состав

Малтодекстрин, Млечен протеин изолат (80% мицелар казеин, 20% протеин од мајчина сурутка), Декстроза , изолат протеин од сурутка, вкус (ванила,чоколадо и јагода), албумини од јајца, фрукто-олигосахариди, леуцин, ЦЛА пудра, изолеуцин , валин, магнезиум оксид, хидролизиран протеин од сурутка, цинк цитрат, никотинамид (витамин Б3) , Д-калциум пантотенат(витамин Б5) , цианокобаламин (витамин Б12), Пиридоксин хидрохлорид (витамин Б6) , рибофлавин (витамин Б2), тиамин HCI (витамин Б1).

 

 

Начин на употреба

1 сервирање = измешајте 2 дозерки (125g) со 300ml вода. Земете 2-3 сервирања дневно, секој ден во неделата.

Во денови кога тренирате: земете 1 сервирања помеѓу оброци и 1 сервирање после тренинг. Доколку сакате може да земете 1 сервирање повеќе навечер.
Во денови кога не тренирате: Земете 1 сервирање наутро меѓу оброци и 1 сервирање  попладне меѓу оброци. Доколку сакате може да земете екстра сервирање навечер.