-27%

SynTsize Mass 1.5kg – Syntech Nutrition

SynTsize Маss , добитник на квалитетот се во едно кој содржи соодветен сооднос на протеини и јаглехидрати во комбинација со прецизен спој на зајакнувачи на мускулите.

SynTsize Маss е неверојатно ефикасен за стекнување надмоќ и градење на мускулна маса каква што сакате.

Залиха:

Има на залиха

1.299 ден 1.790 ден

Има на залиха

Клучни состојки во дневна доза 57.5g на Протеини – Ова е уникатна мешавина на протеини составен од протеин изолат и концентрат на сурутка, млечни протеини и казеинати. 174g на Јаглехидрати- пченкарен скроб и малтодекстрин обезбедуваат висок ниво на енергија од шеќери која е потребна за да се стимулира растот на и овновувањето на мускулите. Овие јаглехидрати го предизвикуваат лачењето на инсулин во телото кое е потребно за да се оптимизира апсорпцијата на протеини и аминокиселини. 4г на Креа-Трона -Двоен ублажен, ултрачист креатин за повеќе моќ и забрзан мускулен раст. Креа-Tрона целосно се апсорбира и не предизвикува задржување на водата, што е идеално да се здобијат двете – сила и чиста мускулна маса. 3G на HMB (хидрокси-метил-бутират) – HMB ги минимизира дефектот на мускулите и штетата предизвикана од интензивни вежбања.HMB во комбинација со креатин развива повеќе мускулна маса од самиот креатин. 4G на Бета-Аланин – ја зголемува експлозивна сила и води кон подобри физички изведби.Комбинацијата на Бета – Аланин и креатин е поефикасна во развој на чиста мускулна маса од ефектот произведен од страна на креатинот во изолирана форма. Бeтa-аланин, исто така, им помага на спортистите во брзото опоравување. Тој го стимулира интрамускулниот проток на крв и ја подобрува издржливоста. 5g на MCT масло – Овие есенцијални масни киселини го обезбедуваат телото со доволна количина на калории која им помага во намалување на мускулната истрошеност. MCT-масти не се зачувани во вашето тело, како редовни видови на масти, но тие брзо ослободуваат енергија. Исто така, тие ја подобруваат апсорпцијата на амино киселини што го убрзува опоравувањето на мускулите.

Состав

 

Maltodextrin, Whey Protein Concentrate, Waxy Maize Starch, MCT Oil, Beta-Alanine, Crea-Trona™ Double Buffered Creatine, HMB (Hydroxy-Methyl-Butyrate), Calcium Caseinate, Egg Albumine, Milk Protein Concentrate, Whey Protein Isolate, Flavouring (Vanilla), Thickening Agents (Guar Gum, Xanthan Gum), Sweetener (Sucralose)

Начин на употреба

1 сервирање = измешајте 3 дозерки (125г) во 350-400ml вода. Земете 2 сервирања дневно, секој ден во неделата.

Во денови кога тренирате: кога тренирате наутро, земете 1 сервирање после тренингот и едно сервирање попладне меѓу оброци. Кога тренирате попладне, земете 1 сервирање меѓу оброците попладне и 1 сервирање после тренингот.
Во 48 часовно нетренирање:  Земете 1 сервирање наутро меѓу оброци  и 1 сервирање попладне меѓу оброци.

Достапни вкусови: чоколадо и ванила