-25%
,

Tau POWDER 300 gr

Tau POWDER

БЕЗ ВКУС            600 дози            300 нето тежина

Произведено во Италија

Додаток во исхраната

Tau POWDER е додаток во исхраната кој обезбедува 500 mg таурин во дневна доза. Се препорачуваза спортисти и лица кои имаат интензивни физички активности.

Нутритивни информации  (вкус: без вкус)

Дозирање: пола мерица = 500 mg

Нутритивни информации Во 500 mg
Таурин 500 mg

СОСТОЈКИ: Л-таурин.

Предупредувања: Не употребувајте ако сте алергични на било која од додатоците. Немојте да употребувате ако сте бремени или негувате. Не ја надминува препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и добро балансирана исхрана. Се препорачува урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од мали деца. Заштита од директна сончева светлина и замрзнување.

590 ден 790 ден