Tonalin CLA 90 softgel caps

Tonalin CLA, 90 softgel caps

Тоналин ЦЛА, , 90 меки капсули

Дизајнирано за атлети

1.870 ден

Polleo Sport имаат создадено палета на производи за да ги задоволат вашите зголемени нутритивни потреби за хранливи материи. Специјално дизајнирана за да нуди најдобра комбинација на внимателно одбрани состојки од контролирано потекло, сите создадени во ЕУ и клинички тестирани. Како долгогодишен лидер на пазарот за спортска исхрана, кој има долгорочна соработка со најпознатите фармацевти и нутриционисти за исхрана во Европа, Polleo Sport ги користи само најдобрите состојки одобрени од експерти, направени се со цел да ги задоволат вашите потреби.

Состојки во препорачана дневна доза

2 мека капсула

Конјугирана линолна киселина (CLA)

3000мг

Дневна доза: 2 меки капсули ; Дози во пакување: 45

Состав: Конјугирана линолна киселина (CLA) [80% СМК (слободни масни киселини); од масло од шафран (Carthamus tinctorius, семиња)], компоненти на капсула (желатин од говеда, глицерол, вода), антиоксиданс (збогатена со токоферол екстракт), боја(сулфит амониум карамел).

Начин на употреба: Конзумирајте 1 мека капсула два пати на ден, заедно со оброк

Важна информација:

Да не се преминува препорачаната дневна доза. Производот не треба да се користи како замена за разновидна и балансирана исхрана. Да се чува надвор од дофат на деца.

Да се чува на ладно и суво место без директна изложеност на сончева светлина, на температура под 25 степени.