Vegan Pro 450 gr.

Протеински микс од растително потекло

Протеински изолат од соја
Протеински изолат од грашак
Протеин од кафен ориз

Во 30 гр. порција

25.3 гр. протеин
4.1 гр. БЦАА
1.9 гр. јаглехидрати
108 кцал
О гр. шеќер

Тестирано за атлети

Нето тежина 450 грама

15 порции

Овој продукт е без глутен

Нова подобрен природен вкус & боја

Додаток во исхраната. Веган Про е перфектен Вегански Протеински микс комбинирајќи Протеински Изолат од соја, Протеински изолат од грашак и Протеин од Кафен Ориз за да Ви достави врвен квалитет на Вегански Протеински прав со вклучени Есенцијали Амино Киселини ЕАА и преку 25 грама на протеин во една доза.

Веган Про е добар избор за сите Вегани кои иммат потреба да го зголемат протеинскиот внес. Заедно со БЦАА Леуцин, Изолеуцин и Валин. Веган Про истотака може да помогне во
зголемување и одржување на мускулната маса.

Главни бенефити

*Нова подобрена формула

*Дневен протеински извор

* Супериорен Амино-киселински профил

* Повеќе од 25 грама во една доза

* Погодна за Вегани & Вегетеријанци

* Ниска количина на масти и шеќери

* Халал сертифициран производ

Залиха:

Само 1 има на залиха!

1.190 ден

Само 1 има на залиха!