Zero Calorie Sauce Mayo 425 ml

Залиха:

Нема на залиха!

340 ден

Нема на залиха!

Zero Calories Sauce 425 ml Mayonaise  – Сос со нула калории со вкус на мајонез во пакување од 425 мл

Неверојатно искуство на вкусови, без холестерол, без грижа на совест одличен за диети

Упаство за употреба: Добро протресете пред употреба. Одвојувањето се случува по природен пат затоа протресете. Ставете 1 сервирање (5 мл) во оброци за подобрување на вкусот

Нутритивни вредности; големина на сервирање 5 мл; бр.на сервирања 85

Состојки: Вода, Бел вински оцет 10%, згуснувач (карбоксиметилирана целулоза, цитрусни влакна, ксантан гума), боја (титаниум диоксид), конзрванс (калиум-сорбат), арома, засладувач (сукралоза), сол.

Информации за алергени: Може да содржи остатоци од млеко, соја, глутен, школки, јајца.

Начин на чување:  Да се чува на суво и ладно место на температура под 25 степени целзиусови. Да не се изнесува на директна светлина и топлина. По првото отварање чувајте во фрижидер и потрошете го во рок од 4 недели.

Нето количина: 425 мл