Zero Calorie Syrup Triple Chocolate 425 ml

340 ден

Zero Calories Syrup 425 ml Triple Chocolate – Сируп со нула калории со вкус на тројно чоколадо во пакување од 425 мл

Неверојатно искуство на вкусови, без шеќери, без масти

Упаство за употреба: Добро протресете пред употреба. Одвојувањето се случува по природен пат затоа протресете. Ставете 1 сервирање (5 мл) во оброци за подобрување на вкусот

Нутритивни вредности; големина на сервирање 5 мл; бр.на сервирања 85

Состојки: Вода, Арома, Згуснувач, Обезмастено какао во прав, Засладувач (сукралоза), Конзерванси (Калиум-сорбат, Натриум-бензоанат)

Информации за алергени: Може да содржи остатоци од млеко, соја, глутен, школки, јајца.

Начин на чување: Да се чува на суво и ладно место на температура под 25 степени целзиусови. Да не се изнесува на директна светлина и топлина. По првото отварање чувајте во фрижидер и потрошете го во рок од 4 недели.

Нето количина: 425 мл