Zero Sauce Ketchup 425 ml

340 ден

Zero Sauce, Ketchup, 425 ml

Кечап кој одговара на секое јадење! Зачинете ја вашата салата, пилешко и сè друго што сакате да јадете со овој сос од кечап затоа што содржи незначителна количина јаглехидрати, калории, масти, шеќер и холестерол. Едноставно уживајте во омилената храна без каење!

Особено се препорачува за спортисти и за сите оние кои сакаат да уживаат во богатиот вкус на кечап без дополнителни калории. Исто така е совршен за луѓе со дијабетес и оние кои се обидуваат да се хранат здраво или се на диета.

Карактеристики:

  • домат и мелен пипер
  • совршен за диета
  • нискокалоричен, јаглехидрати и сол
  • без глутен
  • без масти
  • низок удел на шеќер
  • намалени енергетски вредности

Користење на:

Додадете 1 порција (5 ml) во оброкот за да го подобрите вкусот. Раздвојувањето на фазите е природен феномен. Протресете добро пред употреба.

Состојки: Вода, доматна паста, алкохолен оцет 10%, сол, згуснувачи (џвакање ксантан, влакна од цитрус), мелена слатка пиперка, засладувачи (сукралоза, еритритол), регулатор на киселост (лимонска киселина), ароматизирање, конзерванс (калиум сорбат).

Информации за алергени: Произведени во објект што преработува производи што содржат млеко, глутен, соја, школки, јајца, семе од сусам, ореви и сулфити.

Пакување:

425 мл