ZMA 90 cap – FA

ЗМА. Додаток во исхраната. Ја збогатува исхраната со цинк, магнезиум и витамин Б6, препорачан за спортисти.

–  Цинкот придонесува за одржување на нормално ниво на тестостерон во крвта и на заштитата на клеточните состојки од оксидативно оштетување.

– Витаминот Б6 придонесува во намалување на заморот, придонесува за нормално формирање на црвени крвни клетки и регулирање на хормоналната активност.

– Магнезиумот придонесува за нормална мускулна фукнција., нормален енергетскиот метаболизам, нормална синтеза на протеини и за намалување на замор и исцрпеност.

Порција:        2 капсули

Порции во пакувањето:     45

Нето количина       90 капсули

Состав:Магнезиум цитрат, агенс за зголемување (Е460(и)), капсула (желатин, боја (Е171), вода), агенс против стврднување (Е551, Е470б), цинк цитрат, витамин Б6 (пиридоксин хидрохлорид).

Начин на употреба: За мажи 3 капсули пред спиење. За жени 2 капсули пред спиење. За најдобри резултати, избегнувајте храна или суплементи со високо ниво на калциум. Не ја порекорачувајте препорачаната дневна доза.

Предупредување:Додатоците во исхраната не треба да бидат замена за расновидна и балансирана диета. Разновидна диета и здрав начин на живот се препорачани. Не го конзумирајте доколку сте алергични на некои од неговите соединенија. Не го користите доколку сте трудни или доите. Држете го надвор од дофат на деца. Чувајте го на ладно и суво место. Не го изложувајте на сончева светлина.

Порција        2 капсули

Порции во пакувањето     45
Количина во                   1капсула(%ПДВ)   2капсули(%ПДВ)          3капсули(%ПДВ)
Цинк                                   5мг(50)                     10мг(100)                         15мг(150)
Магнезиум                       74мг(20)                   148мг(39)                         222мг(49)
Витамин Б6                      1,7мг(121)                3,4мг(243)                        5,1мг(364)
Нето количина       90 капсули
Произведено во Е.У.

Залиха:

Нема на залиха!

790 ден

Нема на залиха!