THE CREATINE 316g – DY Nutrition

КРЕАТИНОТ

Врвен креатински комплекс Од Дораин ЈЕИТС 6х Мр. Олимпија

– 3000 мг. Креатин монохидрат
– 3000 мг. трикреатин малат
– 0г шеќери
– 1000 мг. Бета-Аланин
– 500 мг. Таурин

Залиха:

Нема на залиха!

990 ден

Нема на залиха!

Креатинот е комбинација од 3 грама креатин монохидрат и 3 грама три-креатин малат кој масовно ги зголемуваат Вашите перформанси и севкупната сила при тренингот.

Засилен со прецизна количина на бета-аланин и таурин. Креатин ги подобрува мускулните контракции и го подобрува клеточниот метаболизам, го намалува замор во најтешките сетови.

Најефективна и апсорбирачка креатинска формула на планетата – не е потребна фаза на полнење!!!

Големина на порција 7.9г

Порции во пакувањето 40

Активни состојки во               7.9

Креатин монохидрат             3000мг

Од кои креатин                        2640мг

Три-креатин малат                 3000мг

Од кои креатин                        2240мг

Бета-Аланин                              1000мг

Таурин                                         500мг

Вкус Јагода

Нето тежина 316г

КРЕАТИНОТ. Додаток во исхраната. Со засладувачи. Комбинација од креатин, бета аланин и таурин. Овој производ е наменет за возрасни луѓе кои имаат високо интензивни тренинзи. Креатинот ги покачува физичките перформанси во успешни кратко времени, високо интензивни вежби. Поаскуваниот ефект се добива со дневен внес од 3г.

Состав : Креатин монохидрат, три креатин малат, бета аланин, таурин, агенси против стврднување (Е551, Е341),  засладувач (сукралоза), боја (Е160а), концентриран сок од црвена репка.

Дневна препорачана доза: Измешај една мерица 7,9г прашок со 250-350мл вода. Се пие пред и за време на тренинг. Да не се прекорачува дневната доза.

Предупредување: Да не се го користите доколку сте алергични на некој од супстанците кои ги содржи продуктот. Додатоците за исхрана не треба да се консумираат како одредена замена за исхрана. Да не го користат трудници или луѓе под лекови. Може да се промени телесната тежина по употреба на продуктот. Препораќливи се расновидни исхрани  и диети и здрав начин на живот. Да се чува подалеку од дофат на деца. Достапни вкусови: Јагода, Праска, Цреша, Брусница, Зелен лимон.