• 100% Creatine (300 gr.)

  0 out of 5
  (0)

  100% Creatine Monohydrate, 300 g

  Креатин-монохидратот предизвика бум во спортот во 1990-тите години. Креатинската залиха е одговорна за префрлање на фосфатната единица и претварање на истата во ATP (аденозин трифосфат),со што обезбедува регенерација и нова енергија за градење на мускули. Креатинот е практично еден молекул кој складира енергија. Креатинот ја зголемува физичката активност во последователни кратки и интензивни вежби

  SKU: n/a
 • CreaMASS 500 g Yamamoto

  0 out of 5
  (0)

  CreaMASS е додаток во исхраната, соодветен за возрасни спортисти кои извршуваат интензивни физички активности. Креатинот ги зголемува физичките перформанси при последователни рафали на краткотрајни, интензивни физички вежби (ефектот се постигнува со дневен внес од 3 g креатин).

  Дневна доза: 1 мерица (3,4 g)

  Употреба: Додадете 1 мерица (3,4 g) во 200 ml вода и земете еднаш дневно.

  SKU: n/a
 • CREATINE 100% 600 gr – TrecNutrition

  0 out of 5
  (0)

  CREATINE 100% CREATINE MONOHYDRATE POWDER.

  CREATINE 100% содржи креатин монохидрат во прав. Производот е дополнет со витамин Ц и натриум. CREATINE 100% содржи креатин, што ги зголемува физичките перформанси при последователни експлозивни но краткорочни интензивни вежби. Корисен ефект се добива со дневно внесување на 3 g креатин.

  CREATINE 100% се препорачува за спортисти кои бараат сила и издржливост.

  CREATINE 100% е дизајниран за професионални спортисти.
  Препорачаниот дневен дел е 5 g (1 лажичка).

  СОСТОЈКИ:
  креатин монохидрат (76,4%); натриум цитрат; vit. C (L-аскорбинска киселина).

  SKU: n/a
 • ,

  CREATINE 100% Trec Nutrition 300 gr

  0 out of 5
  (0)

  Creatine 100%

  Максимум перформанс

  Нето тежина 300 g / 60 порции

  Creatine 100%. Додаток во исхраната. Креатин монохидрат во прав. Creatine 100% содржи креатин монохидрат во прав.Производот е надополнет со витамин Ц и натриум. Creatine 100% содржи креатин,кој ги зголемува физичките перформанси на краткотрајни, високо-интензивни вежби. Корисниот ефект се добива со земање на 3 g креатин дневно. Creatine 100% се препорачува за спортисти во моќни и брзинско-моќни дисциплини. Creatine 100% се препорачува за професионални спортисти.

  SKU: n/a
 • Creatine Monohidrate Swedish Supplements 500g

  0 out of 5
  (0)

  Креатин монохидрат од “Swedish Supplements” е оригиналниот креатин. Креатин монохидрат кој има речиси илјада научни студии и публикации за поддршка на неговиот ефект.

  “Креатинот ги зголемува физичките перформанси  краткотрајни-високо интензивни вежби.” “Посакуваниот ефект се постигнува со дневен внес на 3г.

  Производот е совршен за сите спортисти кои сакаат да ја подобрат својата експлозивност и да ја намалат млечната киселина. Фудбалерите, хокеј играчите, атлетите и сите оние спортови каде е потребна сила имаат корист од овој производ.

  Дозирање: Измешајте порција (1 чаша околу 5г) во вода или друг пијалок.

  Деновите кога тренирате земете порција 30 минути пред или веднаш по вежбањето.

  За најдобри резултати, пијте најмалку 2 литри вода дневно.

  Содржина во препорачана доза:

  – 5г креатин монохидрат

  Состојки:

  – 100% чист микронизиран креатин монохидрат

   

   

  SKU: n/a
 • ,

  Creatine Monohydrate – 300 gr – Musclepharm

  0 out of 5
  (0)

  MusclePharm® креатин монохидрат работи за обновување на нивоата на мускулна енергија кои се намалуваат за време на вежбањето, што резултира со зголемена сила, моќ, мускулна издржливост и мускулна телесна маса.

  MusclePharm® Креатинот содржи 5 грама Креатин Монохидрат по порција, што дава максимално влијание врз атлетските перформанси при секоја употреба.

  SKU: n/a
 • CREATINE MONOHYDRATE 300 gr – Dymatize

  0 out of 5
  (0)

  Во Dymatize не се прават компромиси за квалитетот па затоа се користи само Creapure® – креатин монохидрат со премиум квалитет.

  Креатинот е природно оформувачка супстанца во човековото тело.
  Игра витална улога во траспортацијата на на енергија во секоја клетка.
  Дневна суплементација од 3 гр креатин во период од минимум 4 недели покажува зголемен тотален креатин во мускулите.

  Додаден во вода или пијалок без кофеин, ултра чистиот и без вкус Dymatize® CREATINE MONOHYDRATE е перфектен избор при интензивни тренинзи.

  SKU: n/a
 • Creatine Monohydrate 300gr – Amix

  0 out of 5
  (0)

  Аmix™ Креатин Монохидрат

  Креатин монохидрат е најверојатно најупотребуваниот додаток во исхраната.
  Креатин монохидрат е основа за создавање на креатин фосфат, кој е извор на енергија во клетките.
  Креатинот ги зголемува физичките перформанси и Ви создава можност за брза и силно интензива физичка активност.

   

  Препорачана употреба:

  Измешајте 1 мерица со 200 – 300 ml. Вода или сок и испијте ги веднаш. Земете 30-60 минути пред тренинг.
  Лицата кои користат креатин монохидрат треба да конзумираат адекватни количини вода за да ја максимиираат хидратацијата.

   

  Нитритивни информации во 100 g.

  Енергија: 354 kcal / 1504 kJ, протеини 88,5 g., јаглехидрати <0,1 g., масти <0,1 g.

  SKU: n/a
 • Creatine Monohydrate, 500 g

  0 out of 5
  (0)

  MeF1rst Creatine Monohydrate 500 gr Unflavoured – Ми Фирст креатин монохидрат во пакување од 500 гр без вкус

  SKU: n/a
 • Creatine Monohydrate, 500g

  0 out of 5
  (0)

  Creatine Monohydrate, 500 g

  Креатин е идеален производ со широк спектар на потрошувачи, од бодибилдери до спинтери, но најважно за луѓе кои сакаат да ја подобрат својата сила, брзина и чиста телесна маса. Предмет е на голем број студии и докажано помага  во зголемувањето на сила и чиста мускулна маса. Креатин монохидрат исто така се покажува одлично во зголемување на телесни перформанси и краткотрајни вежби со висок интензитет.

  SKU: n/a
 • CREAZ 500g Powder – Body Attack

  0 out of 5
  (0)
  CREAZ од Body Attack обезбедува спортист со 100% чист креатин за интензивно тренирање на мускулите. Z во CREAZ е формула за “нула монохидрат” (безводен креатин).
  CREAZ од Body Attack e безводен креатин.
  Таа е дел од најновата креатинска форма, посилна од конвенционалните форми кои моментално се достапни на пазарот.
  Ова е можно преку најсовремениот производствен процес.
  Ова се случува со дисоцијација на молекулата на вода од креатин-монохидрат, така што креатинот може да се користи во слободна и високо концентрирана форма.
  SKU: n/a
 • ,

  Gold Creatine 300g. – Kevin Levrone

  0 out of 5
  (0)

  Помага во градба на мускулите

  Максимална сила и снага

  Без вкус за полесно мешање со други суплементи

  60 дози
  5г креатин
  0г шеќери
  100% Природен креатин
  Супер микронизирам креатин
  Тестирано за спортисти

  Нето тежина 300г

  SKU: n/a
 • Levro Mono 300g – Kevin Levrone

  0 out of 5
  (0)

  Креатин монохидрат кој се користи вo ЛевроМоно е најчистиот сиров материјал, збогатен со бета-глукан. Ги зголемува нивоата на фосфокреатин во мускулите за 20%.

  НЕВЕРОЈАТНИ 67 ДОЗИ ВО ЕДНО ПАКУВАЊЕ!!!

  SKU: n/a
 • Micronized creatine monohydrate 317 GR. – Optimum Nutrition

  0 out of 5
  (0)

  Микронизиран креатин  прашок
  Безвкусен
  3г Креатин

  88 дози

  Нето: 317 грама
  Порции во пакувањето 88

  SKU: n/a
 • MICRONIZED CREATINE POWDER 144 GR. Optimum Nutrition

  0 out of 5
  (0)

  Микронизиран креатин  прашок
  Безвкусен
  3г Креатин              

  Нето: 144 грама
  Порции во пакувањето 40

  Вистинската моќ на креатинот
  Многу истражуван и добро апсорбираниот креатин монохидрат е докажан за зголемување на физичките перформанси за време на  високо интензивни активности. Нашиот микронизиран креатин прашок е направен со креатин монохидрат познат по неговата исклучителна чистота.
  Исто е микронизиран (да ги направи честичките помали), затоа нашиот прашок се меша полесно да остане суспендиран во течноста подолго од другите креатински суплементи.

  ОН кретинскиот прав мора да се користи согласно балансирана и разновидна исхрана и животен стил.

  Нутритивни вредности
  Една порција една чајна лажица (3.6г)

  Количина во порција                       3.6г
  Креатин монохидрат                        3.4г

  Креатин                                                3.0г

  Состав: креатин монохидрат

  SKU: n/a
 • THE CREATINE 316g – DY Nutrition

  0 out of 5
  (0)

  КРЕАТИНОТ

  Врвен креатински комплекс Од Дораин ЈЕИТС 6х Мр. Олимпија

  – 3000 мг. Креатин монохидрат
  – 3000 мг. трикреатин малат
  – 0г шеќери
  – 1000 мг. Бета-Аланин
  – 500 мг. Таурин

  SKU: n/a
 • Xtreme Creatine 500g – FA

  0 out of 5
  (0)

  Екстрим Креатин

  Највисок квалитет на микронизиран креатин монохидрат!!!

  – Зголемување на силата и издржливоста
  – Го поддржува растот на мускулната маса
  – Ја зголемува енергијата
  – Ја зголемува синтезата на протеините
  – Овозможува регенерација после напорниот тренинг
  – Го подобрува визуелниот капацитет
  – 100% чист креатин , 0% адитиви
  – 100 дози во едно пакување
  – Многу поефикасен од стандардните монохидрати
  – Лесна растворливост

  Порции во пакувањето = 100

  Количина во                   5г
  Витамин Б6                      1мг
  Kреатин монохидрат        4,5г
  Од кои креатин                4,0г
  Таурин                              0,5г

  SKU: n/a

Showing all 18 results