• Amino 50 Liquid 1000ml

  0 out of 5
  (0)

  Scitec Amino Liquid 50, 1000 ml

  Аминокиселини Amino Liquid

  Течен концентрат на аминокиселини

  • 300.000 mg аминокиселини
  • 0 g масти и само 1.5g јаглехидрати
  • Најефикасен начин на хранење на мускулите
  • 66 Оброци!

  Аминокиселините се едни од најупотребуваните хранливи материи кои човечкото тело ги употребува. Нашата формула е составена од комплетен аминокиселински спектар од есенцијални и неесенцијални аминокиселини кои се потребни за функционирање на организамот, хранење на мускулите и максимални резултати при тренирање.

  SKU: n/a
 • ICE HYDRO AMINO 480g FA

  0 out of 5
  (0)

  КОМПЛЕТНА ФОРМУЛА

  • 8000мг ЕАА        
  • 1000мг Глутамин             
  • 1000мг Цитрулин Малат               
  • 375мг Магнезиум

   

  Вкус: Замрзнат портокал и манго

  Нето тежина: 480г

  Порција: 2 мерици (16г)

  Порции во паковањето: 30

  Количина во                                        16г

  ЕАА КОМПЛЕКС                                 8000мг

  Л-Леуцин                                              2000мг

  Л-исолеуцин                                        1000мг

  Л-валин                                                 1000мг

  Л-лизин ХЦЛ                                        1640мг

  Л-треонин                                            890мг

  Л-фенилаланин                                  660мг

  Л-метионин                                         580мг

  Л-хистидин                                          140мг

  Л-триптофан                                       90мг

  Цитрулин Малат                            1000мг

  Од кој цитрулин                                670мг

  Л-Глутамин                                      1000мг

  Магнезиум                                       375мг (100%/НРВ)

  SKU: n/a

Showing all 2 results