• PUMPKICK SHOT – 12 x 80ML=24 дози – Cherry Orange – Sport Definition

  0 out of 5
  (0)

  PUMPKICK SHOT – 12 x 80ML=24 дози – Cherry Orange – Sport Definition е создаден со цел да ја практикува својата употреба, ефикасност и брза сварливост. Исто така е многу ефикасна формула за пред-тренинг базирана на пет активни состојки (бета-аланин, L-аргинин Алфа кетоглутарат (ААКГ), таурин, кофеин, глуконолактон) кои гарантираат брз стимулирачки фактор и подобра ефикасност во тренингот.

  Содржината на витамин Б6 придонесува за ефикасна обработка на енергија во вашиот организам, го елиминира чувството на замор или замор и ги поддржува правилните функции на имунолошкиот систем.

  Препорачана употреба
  Користете ½ шише (40 ml) пред или за време на тренингот.

  Состојки
  Вода, бета-аланин, L-аргинин алфакетоглутарат (ААКГ), таурин, кофеин, глукуронолактон, киселина (лимонска киселина), регулатор на киселост (натриум цитрат), природни ароми, засладувачи (сукралоза, ацесулфам К), конзерванси (натриум бензоат, калиум сорбат), боја (Cochineal Red A-E124), витамини [витамин Б6 (пиридоксин хидрохлорид), витамин Б12 (цијанокобаламин)]. Е124 – може да има негативен ефект врз активноста и вниманието кај децата.

  Предупредувања: Не употребувајте ако сте алергични на било која од додатоците. Немојте да употребувате ако сте бремени или доите. Не ја надминува препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и добро балансирана исхрана. Се препорачува урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од мали деца. Заштита од директна сончева светлина и замрзнување.

  SKU: n/a
 • Scatterbrain Shot 120 ml. Kevin LEVRONE

  0 out of 5
  (0)

  Овој моќен стимуланс:
  – ја зголемува енергијата!
  – ги подобрува фокусот и концентрацијата!
  – jа зголемува издржливоста!
  – го забрзува транспортот на хранливи материи и кислород!
  – го подобрува пуферниот капацитет!
  – ја намалува акумулацијата на млечна киселина!
  – ги отстранува слободните радикали од активните мускули и осигурува соодветна хидратација.
  – 0% шеќер!
  – 0% масти!

  Научно дизајнирана комбинација на активни состојки!

  120 ml. МОЌЕН СТИМУЛАНС + ПРОТЕИНСКИ ИЗОЛАТ … ЕДИНСТВЕН НА ПАЗАРОТ !!!

  4 ДОЗИ ВО ЕДНО ПАКУВАЊЕ ОД 120 МЛ. !!!

  SKU: n/a

Showing all 2 results