• ,

  Acetyl L-CARNITINE 1000mg 60 tablets – Yamamoto

  0 out of 5
  (0)

  Acetyl L-CARNITINE е додаток во исхраната погоден за спортисти. Поризводото обезбедува 1 g ацетил Л-карнитин.

  Употреба: Земeте 1 капсула еднаш дневно со вода или друг омилен пијалок.

  Дозирање: 1 капсула

  Нутритивни информации Во 1 капсула
  Ацетил Л-Карнитин 1000 mg

  Внимание: Не ја надминувjате препорачаната дневна доза. Да се чува подалеку од мали деца. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна исхрана. Разновидната и урамнотежена исхрана и здравиот начин на живот се важни. Чувајте на суво и ладно место. Затворете добро по употреба.

  Acetyl L-CARNITINE

  60 капсули 60 дози 73 g нето тежина

  Произведено во Италија

  SKU: n/a
 • ,

  Carnitine 3 – ACTIVLAB

  0 out of 5
  (0)

  Carnitine 3 – ACTIVLAB е комбинација од три активни форми на L-карнитин – најдобар транспортер на масни киселини.

  Carnitine 3 – ACTIVLAB содржи L-карнитин, L-карнитин тартрат и ацетил L-карнитин.

  Carnitine 3 – ACTIVLAB е особено индициран за долгорочно и интензивно вежбање. Карнитен3 ја подобрува употребата на маснотии како извор на енергија за време на тренингот за тежина и го зголемува нејзиното времетраење.

  Комбинацијата на три активни форми на L-карнитин гарантира високи перформанси на производот.

  SKU: n/a
 • ,

  L Carnitine Comfortable Shape 2000 Bottle Maxler 1l

  0 out of 5
  (0)

  L‑Carnitine Comfortable Shape 2000 is a powerful concentrate of L‑Carnitine in liquid form. L‑Carnitine is an amino acid, a vitamin-like substance used by the body to produce energy from free fatty acids. L‑Carnitine helps to reduce fatigue, recover physical performance capacity, improve the metabolism, reduce cholesterol in the blood and decrease excessive body weight. The product also improves the immune system, restores the mucosa of the gastrointestinal tract, normalizes cardiovascular activity, calms the nervous system down and guarantees a good mood!

  Directions: Drink 1 serving (20 ml) of L-Carnitine liquid pure or diluted with water.

  Supplement FactsServing Size: 20 ml

  Servings Per Container: 50

  Amount Per 100 ml Per Serving
  Energy Value 12.9 kJ (3.0 kcal) 2.6 kJ (0.6 kcal)
  Fat < 0.1 g < 0.1 g
  – of which Saturated Fatty Acids < 0.1 g < 0.1 g
  Carbohydrates 0.2 g < 0.1 g
  – thereof Sugar 0.2 g < 0.1 g
  Protein < 0.1 g < 0.1 g
  Salt < 0.1 g < 0.1 g
  L-Carnitine 10000 mg 2000 mg

   

  Ingredients: Water, L-Carnitine (10%), Acidifying Agent (Lactic Acid), Flavor, Preserving Agent (Potassium Sorbate), Sweeteners (Sodium Cyclamate, Acesulfame-K, Sucralose, Saccharin), Emulsifier E471.

  SKU: n/a
 • L-Carnitine + Chrome + B6 90 tab – TrecNutrition

  0 out of 5
  (0)

  L Carnitine + Chrome + B6 90 tab – TrecNutrition содржи специјална мешавина од Л- карнитин тартрат, хром и витамин Б6. Л-карнитин-от е носител на долг ланец масни киселини, природно произведени во телото и активно учествува во липидниот метаболизам. Витаминот Б6 и хромот го поттикнуваат создавањето на енергија; исто така минералите придонесуваат во одржувањето на соодветно ниво на глукоза во крвта намалувајќи ја нејзината флуктуација.

  ПРЕПОРАЧАНА УПОТРЕБА:  Дневната препорачана доза е 2 таблети. Испијте со приближно 300 мл вода.

  Кога вежбате: две таблети 30 мин. пред тренинг

  Кога не вежбате: два пати на ден по една таблета, препорачливо е 30 мин. пред оброк.

  Да не се надминува препорачаната дневна доза. Да не се користи како замена за разновидна исхрана. Деца, бремени жени и доилки не смеат да го користат производот.

  SKU: n/a
 • ,

  L-Carnitine 3000 – 1000ml – 80 portions – TrecNutrition

  0 out of 5
  (0)

  L-Carnitine 3000 – 1000ml – 80 portions – TrecNutrition е препарат кој содржи течна формула L-карнитин. Оваа состојка е неопходна за метаболизмот на липидите, овозможувајќи ефикасен транспорт и горење на масни киселини во клеточните енергетски центри. Високото ниво на L-карнитин е особено корисно за спортистите и оние кои имаат намера да изгубат телесната тежина. 

  L-Carnitine 3000 – 1000ml – 80 portions – TrecNutrition ги подобрува енергетските процеси за време на долготрајниот физички напор и помага при изгорење на вишокот масно ткиво.

  Земете една порција на производот – 12,5 ml 1 пати дневно, во најдобар случај 30 мин. пред оброк или тренингот.

  Протресете пред употреба.

  SKU: n/a
 • ,

  L-Carnitine 3000 – 500ml – 40 portions – TrecNutrition

  0 out of 5
  (0)

  L-Carnitine 3000 – 500ml – 40 portions – TrecNutrition е препарат кој содржи течна формула L-карнитин. Оваа состојка е неопходна за метаболизмот на липидите, овозможувајќи ефикасен транспорт и горење на масни киселини во клеточните енергетски центри. Високото ниво на L-карнитин е особено корисно за спортистите и оние кои имаат намера да изгубат телесната тежина. 

  L-Carnitine 3000 – 500ml – 40 portions – TrecNutrition ги подобрува енергетските процеси за време на долготрајниот физички напор и помага при изгорење на вишокот масно ткиво.

  Земете една порција на производот – 12,5 ml 1 пати дневно, во најдобар случај 30 мин. пред оброк или тренингот.

  Протресете пред употреба.

  SKU: n/a
 • L-CARNITINE GREEN TEA AktivLab 60caps

  0 out of 5
  (0)

  Л-Карнитинот Плус Зелен чај е комбинација на L-карнитин и екстракт лисја од зелен чај, кои содржат epigallocatechin gallate (EGCG).

  Еден од клучните функции на L-карнитинот се состои во транспортот на долгиот ланец масни киселини во клетките. EGCG делува како силен антиоксиданс, што е 100 пати посилно од витаминот Ц и 25 пати посилен од Е. Л-карнитин GreenTea се препорачува на сите физички активни луѓе.

  СОСТАВ:

  1.          L-карнитин
  2.          Екстракт од лисја од зелен чај (Camelia sinensis)

  Едно пакување содржи: 60 ​​капсули.

  1 капсула има тежина од 900 mg.

  Препорачаната дневна доза: 2 капсули.

  Да не се надминува препорачаната дневна доза. Производот не може да се користи како замена за разновидна исхрана.

  SKU: n/a

Showing all 8 results