• ASHWAGANDHA 800 60 caps – TrecNutrition

  0 out of 5
  (0)

  ASHWAGANDHA 800 (додаток во исхраната) содржи екстракт од ашваганда (Withania somnifera) со висока концентрација на витанолиди – 30 mg витанолиди во една капсула. ASHWAGANDHA 800 се препорачува за спортисти кои следат напорен тренинг режим и се изложени на ефектите од стресот.

  СОСТОЈКИ:
  Екстракт од Ashwagandha [цело растение] (Withania somnifera) [9% со анолиди] (71,3%); капсула школка (желатин, бои – железни оксиди и хидроксиди, титаниум диоксид); анти-стврднување агент – магнезиум соли на масни киселини.

  ПРЕДУПРЕДУВАЊА:
  Не ја надминува препорачаната дневна доза. Не користете го производот како замена за разновидна исхрана. Децата, бремените или доилки не смеат да го земаат производот. Различна и урамнотежена исхрана и здрав начин на живот се важни. Производот може да содржи алергени како што се: млеко, соја, пченица, јачмен, овес, јајца, кикирики и ореви.

  СКЛАДИРАЊЕ:
  Чувајте го пакувањето цврсто затворено на суво место, на температура од 15-25 ° C. Да се ​​чува подалеку од дофат на деца.

  SKU: n/a

Покажува само еден резултат