• Peanut Butter Pak – 275g – 6PAK

  0 out of 5
  (0)

  Peanut Butter Pak – 908g – 6PAK е со највисок квалитет на производот на 6PAK. Произведени исклучиво од природни кикирики, вкусниот путер ќе биде вредно дополнување на разновидната и монотона исхрана. Идеално одговара за двете слатки јадења (десерти, коктели, шеици, колачи, палачинки) и солени. Секоја порција на овој путер е богат извор на растителни протеини, здрави масти и диетални влакна.

  Тоа е многу добар избор за луѓе кои се физички активни и кои се грижат за нивната исхрана. Таа содржи здрави масти “, кои се класифицирани како омега 6 и омега 9 масни киселини (меѓу другите олеински и јажести киселини). Нивниот позитивен ефект врз телото е нашироко познат и ценет.

  SKU: n/a
 • Proseries Cashew Butter, Smooth, 350 g

  0 out of 5
  (0)

  Покрај тоа што е вкусно, носи многу здравствени придобивки!

  Кога станува збор за здравствените придобивки од индиските ореви, можеме да наведеме многу. Иако има малку растителни влакна, индиските ореви се богати со витамини, минерали и антиоксиданти. Вклучуваат витамини Е, К и Б6, заедно со минерали како што се бакар, фосфор, цинк, магнезиум, железо и селен.

  Дневната консумација на индиски ореви може да го подобри здравјето на срцето. Индиските оревите исто така може да доведат до намалување на крвниот притисок и лошиот холестерол. Индиските оревите содржат повеќе калиум од натриум, па затоа тие се идеална храна за луѓето кои имаат висок крвен притисок. Поради високата содржина на селен и други антиоксиданти, тие го намалуваат ризикот од карцином.

  SKU: n/a
 • THAT’S THE PEANUT BUTTER CRUNCHY – 300G – Sport Definition

  0 out of 5
  (0)

  THAT’S THE PEANUT BUTTER CRUNCHY – 300G – Sport Definition е висококвалитетен путер од кикиритки, базиран на кикиритки, кој е подложен на механичко мелење сè додека не се добие посакуваната крцкава текстура. Тоа ќе биде одлично дополнување на појадок и закуски (вклучувајќи колачи и палачинки). Секоја порција обезбедува солидна доза на здрави маснотии, растителни протеини (речиси 30%) и минерали без кои правилното функционирање и функционирање на целото тело не би било можно.

  Затоа, THAT’S THE PEANUT BUTTER CRUNCHY – 300G – Sport Definition e путер од кикирики не само што ќе го задоволи непцето на најсложените луѓе, туку ќе обезбеди многу вредни состојки за нивната исхрана.

  SKU: n/a

Showing all 3 results