• 100% Gold Standard Casein 908 g

  0 out of 5
  (0)

  Optimum Nutrition Gold Standard 100% Casein

  Повеќе од основното

  Најдобро продаваниот Мицелар Касеин
  72% Протеин по тежина(24гр Протеин во порција од 33гр)
  24гр од Мицелар Касеин со највисок квалитет по порција
  Повеќе од 5гр БЦАА (Леуцин, Изолеуцин и Валин) по порција
  Близу 5гр Глутамин и Глутаминска киселина по порција.
  Природно оформувачки амино киселини

  SKU: n/a
 • GOLD ISO Protein by Kevin Levrone 2 kg

  0 out of 5
  (0)

  84 % ПРОТЕИНСКИ ИЗОЛАТ
  ВРВЕН КВАЛИТЕТ
  27 гр. ПРОТЕИН во една доза
  6.7 гр. БЦАА
  5 гр. ГЛУТАМИН
  0 гр. ШЕЌЕР
  0 гр. ЗАСИТЕНИ МАСТИ
  БЕЗ ГЛУТЕН
  БЕЗ ЛАКТОЗА БЕЗ СОЈА
  2 КГ.

  Во пакување од 2 кг. добивате 66 дози !!!

  SKU: n/a
 • OMEGA-3 BE SMART

  0 out of 5
  (0)

  Омега 3 припаѓа на корисни полинезаситени масни киселини, што значи дека самото тело не може да ги создаде, и мора да ги добиеме преку исхраната. Затоа се важни за добро здравје.

  Омега-3 масни киселини често се делат на следниов начин:

  – ДХА (докосахексаеноична киселина) и

  – ЕМА (еикосапентаеноична киселина).

  Омега 3 маснотиите се наоѓаат и во рибите и во растенијата, но телото многу полесно ја абсорбира животната варијанта.

  Рибата содржи многу од овие корисни масни киселини и причината е тоа што рибата јаде алги кои содржат омега-3. Покрај тоа, рибата јаде и други риби и на тој начин добиваме уште повеќе здрави масни киселини. Обично се препорачува да се јаде мрсна риба (скуша, харинга, сардини) 2-3 пати неделно за да се задоволи потребата од омега 3 масните киселини. Доколку несакате да јадете риба, потребен ви е додаток како Be smart Omega 3. Капсулите содржат 1000 mg во една капсула.

  Омега 3 содржи природно рибино масло совршено за оние кои ретко или никогаш не јадат риба. Омега 3 масните киселини DHA и EPA придонесуваат за нормална срцева функција. Животната форма на омега 3 маснотиите е подобра од зеленчуковата варијанта.

  SKU: n/a
 • Pilates Ball + Pump 55cm

  0 out of 5
  (0)

  Пилатес топка 55цм со пумпа

  Atleticore пилатес топка, идеална за растегнување, јакнење и  обликување на телото

  Како да ја одберете вистинската големина:

  Додека седите на топката, колената треба да ви бидат пониски од карлицата и колкот со горниот дел на телото да биде повеќе од 90°. За подетално видете ја таблицата.

  Топката доаѓа заедно со пумпа.

  SKU: n/a
 • Pilates Ball + Pump 65cm

  0 out of 5
  (0)

  Пилатес топка 65цм со пумпа

  Atleticore пилатес топка, идеална за растегнување, јакнење и  обликување на телото

  Како да ја одберете вистинската големина:

  Додека седите на топката, колената треба да ви бидат пониски од карлицата и колкот со горниот дел на телото да биде повеќе од 90°. За подетално видете ја таблицата.

  Топката доаѓа заедно со пумпа.

  SKU: n/a
 • Pilates Ball + Pump 75cm

  0 out of 5
  (0)

  Пилатес топка 75цм со пумпа

  Atleticore пилатес топка, идеална за растегнување, јакнење и  обликување на телото

  Како да ја одберете вистинската големина:

  Додека седите на топката, колената треба да ви бидат пониски од карлицата и колкот со горниот дел на телото да биде повеќе од 90°. За подетално видете ја таблицата.

  Топката доаѓа заедно со пумпа.

  SKU: n/a
 • Vegan Pro 450 gr.

  0 out of 5
  (0)

  Протеински микс од растително потекло

  Протеински изолат од соја
  Протеински изолат од грашак
  Протеин од кафен ориз

  Во 30 гр. порција

  25.3 гр. протеин
  4.1 гр. БЦАА
  1.9 гр. јаглехидрати
  108 кцал
  О гр. шеќер

  Тестирано за атлети

  Нето тежина 450 грама

  15 порции

  Овој продукт е без глутен

  Нова подобрен природен вкус & боја

  Додаток во исхраната. Веган Про е перфектен Вегански Протеински микс комбинирајќи Протеински Изолат од соја, Протеински изолат од грашак и Протеин од Кафен Ориз за да Ви достави врвен квалитет на Вегански Протеински прав со вклучени Есенцијали Амино Киселини ЕАА и преку 25 грама на протеин во една доза.

  Веган Про е добар избор за сите Вегани кои иммат потреба да го зголемат протеинскиот внес. Заедно со БЦАА Леуцин, Изолеуцин и Валин. Веган Про истотака може да помогне во
  зголемување и одржување на мускулната маса.

  Главни бенефити

  *Нова подобрена формула

  *Дневен протеински извор

  * Супериорен Амино-киселински профил

  * Повеќе од 25 грама во една доза

  * Погодна за Вегани & Вегетеријанци

  * Ниска количина на масти и шеќери

  * Халал сертифициран производ

  SKU: n/a

Showing all 7 results