• Peanut Butter Pak – 275g – 6PAK

  0 out of 5
  (0)

  Peanut Butter Pak – 908g – 6PAK е со највисок квалитет на производот на 6PAK. Произведени исклучиво од природни кикирики, вкусниот путер ќе биде вредно дополнување на разновидната и монотона исхрана. Идеално одговара за двете слатки јадења (десерти, коктели, шеици, колачи, палачинки) и солени. Секоја порција на овој путер е богат извор на растителни протеини, здрави масти и диетални влакна.

  Тоа е многу добар избор за луѓе кои се физички активни и кои се грижат за нивната исхрана. Таа содржи здрави масти “, кои се класифицирани како омега 6 и омега 9 масни киселини (меѓу другите олеински и јажести киселини). Нивниот позитивен ефект врз телото е нашироко познат и ценет.

  SKU: n/a
 • Peanut butter, путер од кикирики, 1000 g

  0 out of 5
  (0)

  Путер од кикирики е природен извор на здрави протеини, јаглехидрати и масти од 100% кикирики.

  Одличен оброк со здрави моно и полинезаситени масти за оние кои им е важна избалансирана исхрана. Путер од кикирики исто така е идеален за лица кои се физички активни, бидејќи тоа е добар извор на протеини и богат со калории, притоа овозможувајќи им дополнување со било која високо калориска диета.

  Кикириките се печат во нивната природна кафеава лушпа пред тие да ја постигнат саканата текстура. Нема никакви додатоци, и поради тоа го прави овој путер природен и здрав избор.

  Клучни придобивки:

  ·         100% природен путер од кикирики

  ·         Без додавање на сол, шеќер или палминово масло

  ·         Природно богат извор на протеини

  SKU: n/a
 • Proseries Peanut Butter, Smooth, 900 g

  0 out of 5
  (0)

  Proseries Peanut Butter, Smooth, 900 g

  • Висок извор на протеини и влакна
  • Без додадени масла, шеќери и соли
  • 100% природно печени и цели кикирики
  • Вкусни и крцкави кикирики
  • Содржи парченца
  • Произведен во ЕУ
  SKU: n/a
 • Proseries Protein Peanut Butter, Chocolate, 450 g

  0 out of 5
  (0)

  Proseries Protein Peanut Butter, Chocolate, 450 g

  Омилениот путер на сите спортисти!

  Путерот од кикирики веќе долго време е омилен здрав третман на сите спортисти. Новата верзија на путер од кикирики „proseries“ е исклучително богата со растителни влакна и протеини и ќе ги воодушеви гурманите бидејќи содржи само природни шеќери и природна арома на чоколадо. Направен е од состојки од ЕУ и е одличен додаток на урамнотежената исхрана.

  Инспирација за фит рецепти!

  SKU: n/a
 • THAT’S THE PEANUT BUTTER CRUNCHY – 300G – Sport Definition

  0 out of 5
  (0)

  THAT’S THE PEANUT BUTTER CRUNCHY – 300G – Sport Definition е висококвалитетен путер од кикиритки, базиран на кикиритки, кој е подложен на механичко мелење сè додека не се добие посакуваната крцкава текстура. Тоа ќе биде одлично дополнување на појадок и закуски (вклучувајќи колачи и палачинки). Секоја порција обезбедува солидна доза на здрави маснотии, растителни протеини (речиси 30%) и минерали без кои правилното функционирање и функционирање на целото тело не би било можно.

  Затоа, THAT’S THE PEANUT BUTTER CRUNCHY – 300G – Sport Definition e путер од кикирики не само што ќе го задоволи непцето на најсложените луѓе, туку ќе обезбеди многу вредни состојки за нивната исхрана.

  SKU: n/a

Showing all 5 results