• 100% WHEY GOLD STANDARD 900gr

  0 out of 5
  (0)

  78% Протеин по тежина (24гр Протеин во порција од 30,4гр)
  Изолати на протеини од сурутка се главните состојки
  Микрофракции од Протеин од сурутка и ултра-филтриран концентрат од протеин од сурутка

  Повеќе од 4гр Глутамин и Глутаминска киселина по порција.
  Повеќе од 5гр од природно настанати БЦАА (Леуцин, Изолеуцин и Валин)по порција
  Златен стандард за квалитетен протеин

  Упатство за користење:
  Gold Standard 100% Whey 2,27 kg – Optimum Nutrition е направен за лесно растворање. Едноставно додадете 1 полна дозерка (30.4гр) во 180-250мл (6-8оз) ладна вода и промешајте се додека прашакот целосно не се растопи. Варијација на вкусот може да постигнете со додавање повеќе или помалку вода.

  Препорачана употреба:
  Да се користи во рамки на разновидна и балансирана диета и здрав живот.
  Суплементите не се користат како замена на храна.
  Не е препорачливо да се надминува дневната доза.
  За здрави возрасни лица, внесете доволно количество на протеин за да ги задоволите вашите потреби, преку комбинација на добро избалансирана исхрана и суплементи преку текот на целиот ден, како дел од избалансирана исхрана и тренинг програма.

  SKU: 1
 • 100% Whey Grand 700g – Beltor

  0 out of 5
  (0)

  WHEY GRAND е производ кој треба да биде основа за дополнување протеин на вистински спортист. Со оваа протеинска хранлива материја, регенерацијата по тренинг ќе биде онака како што треба – брзо и ефикасно. Комбинацијата на концентрат на протеин од сурутка – во форма која му веруваат милиони луѓе ширум светот – со изолација, т.е. протеинска формула која брзо се апсорбира гарантира забележителни резултати.

  WHEY GRAND се консумира по тренингот со брзо темпо ќе му овозможи на нашето тело амино киселини потребни за процесот на регенерација, а консумирањето во текот на денот значително ќе го зголеми количеството кое се консумира и се асимилира од протеините на телото.

  Диететски додаток, содржи засладувачи.
  Употреба:

  Одделете една порција од 30 g (2 црпалки) во 200 ml вода или млеко, користејќи шејкер или блендер. Нанесете 3 порции на ден.

  Во денови кога вежбате: 1 порција наутро по будењето, втора порција веднаш по тренингот и 3-тата пред спиење.
  Во денови кога НЕ вежбате: 1-ви порција наутро по будењето, 2-та порција помеѓу оброците и 3-тата пред спиење.

  SKU: n/a
 • 100% Whey Protein – 2,3kg – Body Attack

  0 out of 5
  (0)

  Body Attack 100 % Whey Protein е оптимален продукт за одржување на тешко стекнатата мускулна маса но и за градење на нови мускули. Овој уникатен продукт е перфектен за амбициозни спортски ентузијасти.

  • 24 г ултрафилтриран хидро веј протеин по доза
  • 5200мг БЦАА
  • 118 калории по доза
  • само 2.3 г јаглехидрати
  • само 1.3 г масти
  • содржи Optipep®
  • одлична растворливост и кремаст вкус дури и со вода
  SKU: n/a
 • KFD PREMIUM WPC 82 – 3 KG

  0 out of 5
  (0)

  KFD PREMIUM WPC 82 – 3 KG – со вкус на ванила сладолед

  Во просек, до 82% протеини во сува материја
  Широк избор на рафинирани вкусови
  Постојано се тестира (исто така и од страна на независни лица)

  Препорачана употреба:
  Додадете едно сервирање – 30 g (околу 2 дозерки), во сад со 200-250 ml млеко или вода и добро измешајте.
  Користете веднаш по подготовка.

  SKU: n/a

Showing all 4 results